Ovo su bili najposećeniji gradovi sveta u 2024. godini

0
352
Foto: Pixabay

Prema podacima Euromonitor Internationala, najposećeniji grad na svetu u 2024. godini bio je Bangkok.

Slede ga Istanbul, London, Hongkong, Meka, Antalija, Dubai, Makao, Pariz i Kuala Lumpur.

Ovi podaci pokazuju da su najposećeniji gradovi u svetu u 2024. godini doživeli značajan rast, odražavajući trendove u razvoju putovanja, ali i promenu preferencija putnika.

Bangkok je imao čak 32,4 miliona međunarodnih dolazaka, dok je Istanbul bio na drugom mestu s 23 miliona poseta. Prošle godine upravo je Istanbul bio prvi na listi s 20,2 miliona dolazaka.

Bangkok je poznat po živahnim ulicama, noćnom životu, ukrašenim hramovima i bogatom kulturnom nasleđu. Glavne gradske atrakcije, kao što su Velika palata, Wat Arun i Chatuchak Market privlače ogroman broj posetilaca.

Uz tekuće turističke promocije, Bangkok je dočekao približno 32,4 miliona međunarodnih dolazaka, što je značajan rast u odnosu na prethodne godine.

Bangkok je najbolje posetiti u periodu od novembra do februara, jer se to smatra najboljim vremenom za doživljaj grada.

Izvor: Klix.ba

Prethodni članakZavršno veče Filmskog i video programa u Galeriji “Risim“
Sledeći članakSemafori na prometnoj raskrsnici, evo zašto nije bila moguća izgradja kružnog toka

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here