
Opozicione parlamentarne stranke Novi DSS, POKS, Dveri i Zavetnici, koji nastupaju već neko vreme kao blok, i koje su 2. februara najavile da će ubuduće u Narodnoj skupštini njihovih 28 poslanika istupati jedinstveno, najavljuju kampanju protiv vlasti i francusko-nemačkog plana za Kosovo.
Na njihovim nalozima na društvenim mrežama, građani se pozivaju da u subotu 11. februara, dođu na tribinu u Kragujevcu, čiji je naziv “Ne kapitulaciji, ne francusko-nemačkom planu za Kosovo“.
Najavljeni su lideri pomenutih stranaka Miloš Jovanović, Vojislav Mihailović, Boško Obradović i Milica Đurđević Stamenkovski, kao i gosti, desni analitičar Aleksandar Pavić i Dušan Proroković.
U pozivu se kaže i da je reč o kampanji koja kreće u Kragujevcu.
Izvor: Danas








Okupljaju se „Dogodinasi u Prizrenu“ i „Patriote od tastature“.
Hahahaha, krecu iz Kragujevca u odbranu Kosova? Pa što, junačine, ne krenete iz Leposavića, na primer? Ili, evo nemora, što ne krenete iz Bujanovca ili Preševa? Nego videli priliku da se sad oni sledecih 20 godina bogate na izlizanu priču o „očuvanju“ Kosova