Pioniri Mladosti nastavili dominaciju u Međuregionalnoj ligi Srbije

1

ČAČAK – Pioniri Mladosti kao jedini predstavnici Čačka u najvišem rangu, nastavili su sa serijom sjajnih igara i rezultata. Do četrnaeste uzastopne pobede u prvenstvu Međuregionalne lige izabranici Dejana Kolarevića su stigli ubedljivim trijumfom nad Slobodom iz Užica rezultatom 107:43.

Ovakav epilog se nazirao već nakon prvih deset minuta. Uprkos nešto jačem otporu Užičana na mali odmor se otišlo sa rezultatom 26:12. U drugih deset minuta se nastavila dominacija pionira Mladosti koji prednost povećavaju iz minuta u minut i na veliku pauzu se odlazi sa ubedljivih 58:27.

Iako su u nastavku nosioci igre ovog talentovanog tima bili uglavnom na klupi, intezitet igre kako u odbrani, tako i napadu nije padao. Treći period Mladost rešava u svoju korist sa 17:15, da bi u poslednjem kvartalu uz na momente egzibicionu igru rival bio sportski ponižen sa više nego ubedljivih 32:4.

Svih dvanaest igrača Mladosti se upisalo u listu strelaca, a čak šestorica su imala dvocifreni učinak. Mladost je ubedljivo prva na tabeli jedne od četiri Međuregionalne lige u Srbiji i ovi dečaci već polako, ali sigurno treba da se pripremaju za samu završnicu, gde će im rivali biti najbolji pionirski timovi iz preostale tri lige pod okriljem KSS.

Kako pioniri Mladosti igraju do sada najbolje ilustruje podatak da su na 14 odigranih utakmica postigli čak 1.359 poena (97 po utakmici) i da imaju pozitivan koš količnik 634, što praktično znači da su utakmice prosečno dobijali sa 45 poena razlike.

Izvor: Morava info