Posle 17 utakmica kadeti Borca doživeli prvi poraz, Partizan slavio u Beogradu

0
359

ČAČAK – Kadeti Borca doživeli su prvi poraz u aktuelnom šampionatu Triglav lige Srbije. Od mladih Čačana bili su bolji vršnjaci iz beogradskog Partizana, koji su na svom terenu slavili rezultatom 75:58.

Konačni rezultat i razlika od 17 koševa ne odražava realan odnos na terenu, budući da su izabranici Miloša Pejanovića bili ravnopravni tokom skoro 35 minuta meča.

Nakon potpuno izjednačenog prvog poluvremena, Partizan je krenuo mnogo angažovanije u trećem kvartalu, pa je polovinom te deonice došao do prednosti od devet poena. Međutim, mladići iz Čačka su u narednih pet minuta u potpunosti konsolidovali redove, pa je na početku poslednje četvrtine na semaforu stajalo 49:48.

U završnoj deonici potpuno je stao šut sa distance košarkaša Borca i u tom segmentu treba tražiti osnovni uzrok poraza (ukupan šut za dva poena svega 37, a za tri 27 odsto). Igrači Partizana dominirali su u skoku, igrali su čvrsto i agresivno i rutinski priveli meč kraju, iz minuta u minu povećavajući prednost. Igrači Borca na kraju su se potpuno predali i dopustili vršnjacima iz Beograda da dođu do ubedljive prednosti.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Mikavica sa 16 poena. Dvocifren je bio još samo Nikolić sa 13 koševa.

Bez obzira na poraz, kadeti Borca i dalje suvereno drže prvo mesto na tabeli sa 16 pobeda i jednim porazom. U narednom kolu u Čačku gostuje ekipa Mege.

Izvor: Morava info

Prethodni članakRaste broj hospitalizovanih kovid pacijenata i pregleda u čačanskoj bolnici