ProBudimo Čačak nakon istupanja Pavla Jelesijevića: Sve podele, neslaganja i različite vizije trebalo bi da budu stavljeni sa strane

14
728

ČAČAK – Grupa građana “ProBudimo Čačak“ oglasila se povodom napuštanja istoimene odborničke grupe u Skupštini Grada Čačka, od strane, kako navode, svog dosadašnjeg saborca Pavla Jelesijevića.

Saopštenje prenosimo u celosti:

“ProBudimo Čačak“, kao udruženje i kao odbronička grupa u Skupštini Grada, uvek se zalagala za pluralizam mišljenja, koji podrazumeva postojanje, uvažavanje i slobodno izražavanje različitih stavova, interpretacija i ideja unutar jednog društva ili organizacije, što predstavlja temelj demokratije i napretka.

Pluralizam mišljenja sprečava jednoumlje, omogućava kritičko preispitivanje situacija i ključan je za funkcionalan društveni i politički prostor. Shodno tome, svi članovi i odbornici Grupe građana “ProBudimo Čačak“ uvek su imali i imaće pravo na sopstveno mišljenje o različitim temama, kao i na sopstveno delovanje u različitim situacijama.

Odbornička grupa “ProBudimo Čačak“, od svog ulaska u skupštinske klupe, zalaže se za demokratizaciju društva i beskompromisnu borbu protiv političkih snaga koje, u ovoj državi i u ovom gradu, tu demokratiju gaze i uništavaju.

Kao moguće rešenje mnogobrojnih problema koji postoje na trenutnoj političkoj sceni, jasno se ističe udruživanje svih demokratskih, građanskih i slobodarskih snaga u jedinstveni blok, koji bi se, u demokratskom ringu, suprotstavio uzurpatorskim, odnarođenim i u korupciju i kriminal ogrezlim strukturama, okupljenim oko aktuelnog režima.

Sve podele, neslaganja i različite vizije trebalo bi da budu ostavljene sa strane, dok se, konačno, ne uspostavi društveni i politički milje koji bi opravdao njihovu aktuelizaciju i omogućio zdravu i demokratsku borbu ideja, stavova i mišljenja. Do tada, svako dodatno deljenje i usitnjavanje postojećih demokratskih kapaciteta je kontraproduktivno.

Ipak, svako ko razmišlja drugačije, vodeći se drugačijim idejama, treba i da postupa shodno sopstvenim uverenjima.

Izvor: Morava info

Prethodni članakOcokoljić spušta loptu nakon ubedljive pobede nad Skopljancima: TFT se neće lako predati
Sledeći članakMacut o NIS-u: Predlog MOL-a nije prihvatljiv za Srbiju

14 KOMENTARA

  1. Ko god menja kompletnu ekipu,a ne radi na podmladjivanju,ispada u nizi rang takmicenja.Tako je i u politici,ne mogu se pojaviti studenti i reci da se svi povuku iz politika da bi oni dosli na vlast.Oni i ne zele podrsku,jer ne prihvataju nikakav drugaciji predlog,podrska njima se svodi na odobravanje svega i svacega sto oni zamisle.Moja,prava,podrska studentima pala je onog trenutka kada su na protestu u Beogradu skinuli prsluke i objavili da je za njih protest zavrsen.Trebam li ja verovati coveku koga sam dosao da podrzim,koji se u sred borbe povuce i ostavi te na cedilu.Imati dvadeset i kusur godina,a nemati ni malo drcnosti u sebi nije shvatljivo,jer revoluciju iznosi mladost.Studentski protest je probudio narod i podstakao izlaznost na sledecim izborima i to im priznajem,ali mi se cini da ima mnogu ne suglasica i medju njima,tako da se ne zna koga treba podrzati.Da bi skinuli vlast moramo biti svi zajedno,a posle toga po kvalitetima i izbornoj listi formirati neku privremenu vladu,koja bi pripremila neke normalne izbore.Morate pobediti sujetu,mladalacke snove i ne ostvarene zelje.

  2. Ne trebaju nam istrošeni kadrovi i ljudi poput Pavla i Calovića da vode grad. Narod više nije glup i ne sme da se dozvoli da ove SNS igre prolaze i da se ponovo podmeću pod nekim drugim imenima.
    I Pavle i Čalović su samo filijale SNSa i predstavljaju istu politiku upakovanu u drugačiju priču. Gradjani danas mnogo bolje vide ko zaista može da donose promene, a ko samo pokušava da zadrži postojeći sistem i interese uskog kruga ljudi.

    • Ja ne mogu da ih smislim ali kako to mislis “istroseni kadrovi”?Ljudi koji su prvi put izasli na izbore i uzeli 30% u zbiru?Losa vam je ta otrcaba fraza.Cuj bota,ISTROSENI KADROVI.

      • Istroseni po ulicama, zvizdanjem, skakanjem, istrosli idele ako su ih imali I na kraju se svima smucili. Vece muke od toga nema. Znaci nema tu sanse ni za sto. Bolje je u rikverc spasavaj sto se spaditi moze.

  3. Pa ovi usli u skupstinu pod Pavlovim imenom…kao kukavice.Stojana…i njegove rodjake niko normalan nebi birao.Sram vas bilo.A advokat grdno ce se razocarati na izborima. Sta reci za Pavla…osim nedozreo i neozbiljan

    • Ali je Pavle ispravan i posten.Nije namazan i los kao ovi sto su se iza njega uvukli u skupstinu.Svi po 60+ godina a prvi put videli skupstine,to govori ko su,sta su i koliki vrede.

      • @Bruka Kakve veze imaju godine sa vrednošću čoveka? To što su prvi put videli Skupštinu može im se uzeti i kao kvalitet jer su ušli kao GG. A što se tiče kvaliteta političara u Skupštini, ona je onakva kakvi su i glasači koji izlaze na izbore. Ništa manje i ništa više, odraz je onih koji ih biraju.

        • Imaju ako uzmemo u obzir da je vecina njih pokusala vec da udje u skupstinu i prpica.Sad preko ledja i na ime ovog mladog coveka i prvi potez sta?Transfer kod Calovica.Sto se ticr ovih do godina je.

  4. Kakav ujedno veseli i tuzni skup na slici.Uciteljica
    moja koleginica sindikalka 20 godina,za nas kolege nista uradila nije.Daleko joj lepa kuca.Pavle se iscupao,iskocio iz voza koji ponire.

  5. Zar posle onog cirkusa kada je „smenjena“ naprednjačka vlast na zboru građana postoji neko ko ove uzima za ozbiljno?

  6. Uciteljica drzi znak ,,Studenti su u pravu”,pa sto onda ne podrzi studente nego podrzava sns advokata?Jbg studenti ne obecavaju funkcije.Nego fali 2. deo saopstenja,”potcinjavamo se gg kod moravice jer nam je obecao funkcije a od Pavla nista nam nije obecano i stoga jer nam je du*e zinulo za funkcijama idemo kod onoga koji obecava”.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here