Prosečna plata u Čačku iznad 100.000 dinara, ali za 150 evra niža od republičkog proseka

9
1035
Foto: Darka Simeunović/Fejsbuk grupa Fotografije Čačka i okoline

ČAČAK, GORNJI MILANOVAC, LUČANI, IVANJICA – Prosečna martovska zarada bez poreza i doprinosa u Srbiji iznosila je 121.650 dinara (prošli mesec 116.127), saopštio je Republički zavod za statistiku.

Zarada u Čačku niža je od aktuelnog republičkog proseka za 18.595 dinara i iznosi 103.055, što je oko 870 evra. Prosečna plata u Čačku za 3.797 dinara viša je nego prošlog meseca, kada je bila 99.258 dinara.

Medijalna neto zarada u Srbiji za februar 2026. godine iznosila je 92.753 dinara, što znači da je 50 odsto zaposlenih ostvarilo zaradu do navedenog iznosa.

Rast bruto zarada u periodu januar-mart 2026. godine, u odnosu na isti period prošle godine iznosio je 11,5% nominalno, odnosno 8,7% realno, dok je prosečna neto zarada veća za 11,7% nominalno, odnosno za 8,9% realno.

U poređenju sa istim mesecom prethodne godine, prosečna bruto zarada za mart 2026. godine, nominalno je veća 12,5%, a realno za 9,4%, dok je prosečna neto zarada nominalno veća za 12,6%, odnosno za 9,5% realno.

Prosečna neto zarada u martu u Moravičkom okrugu iznosila je 103.608 dinara (prethodni mesec 99.478).

Najveće zarade se beleže u Lučanima 120.735 (u februaru 99.478), a potom slede Gornji Milanovac sa 106.189 (103.398), Čačak sa 103.055 (99.258) i Ivanjica 90.053 (87.367).

Prosečne martovske plate u gradovima u okruženju slične veličine: Užice 110.569, Valjevo 105.837, Kraljevo 100.541, Kragujevac 114.460, Kruševac 105.409…

Izvor: Morava info

Prethodni članakPantović: Mutna voda u Čačku posledica radova na cevovodu, može se koristiti za tuširanje i pranje veša
Sledeći članakTehnička voda sa Rzava na seosko područje stiže do kraja dana

9 KOMENTARA

    • Izgleda da ga tarazis a molis Boga da ga ne nadjes. Nisi jedini. Ima vas podosta. Posla ima za svakoga ko hoce da radi. Ko nece neka baza ulicama Cacka.

  1. I to je tacno 100%. Ima nas koji smo ostali bez posla tako da nismo dugo mogli da ostvarimo pravo na penzije
    Zato molim komentatore da sto redje spominju lopuze od 2.000 god. Gorih nema, I nikad nece doci. Ne ponovilo se nikome, cak ni neprijatelju.

  2. Zakljucak odmah, mutno se radi pola plate bez poreza I doprinosa ide „na ruke“ a druga na racun. Svima momentalno odgovara I poslodavcu I zaposlenom. A kad dodje vreme za penziju onda kuku lele sta je ovo. E to je to. Sada para ima. Da je tako prosetajmo, u sred bela dana svi kafici puni ko oko. Pogledajmo kola, sva sijaju od lepote. Gorivo nije skupo. Omladina, dame, gospoda obuceni po poslednjoj modi, mirisu na kilometar. Od cega? Znaci para ima. Zato je izvestaj nerealan.

  3. U svakom slučaju je tri puta veća nego kada je bila ona prošla vlast.Koja je bila naj Gora od kada postoji Srbija .Bili su gori od Turskih zulumcara.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here