ČAČAK – Potpredsednik Narodne stranke i predsednik Gradskog odbora te stranke u Čačku dr Aleksandar Radojević izjavio je da je “najnoviji biser“ politike SNS-a da profesori univerziteta ne smeju da podržavaju svoje studente nego samo ono što podržava “vrhovni vođa“ i da je poslednja žrtva u nizu takva politike profesorka Medicinskog fakulteta u Univerziteta Beogradu Tatjana Adžić Vukičević.

- Bićete smenjeni ako podržite one kojima prenosite znanje na Medicinskom fakultetu. Takva sudbina je zadesila profesorku Tatjanu Adžić Vukičević, koja je smenjena sa mesta načelnika jednog odeljenja Klinike za pulmologiju samo zato što je podržala svoje studente. Pre toga im nije smetalo da ta profesorka podmete svoju glavu, leđa, život i zdravlje i da upravlja kovid bolnicom koja je sve vreme rada bila pod njenom kontrolom i upravom, a ona je tamo provodila dane i noći boreći se za one koji su najteže obolele. To mu dođe kao zahvalnost za žrtvu, znanje i zvanje koje je dala svom narodu i gradu i to je tragedija ovog sistema i vlasti ali doći će im to na naplatu – rekao je Radojević, koji je pneumoftiziolog u Čačku.
Radojević je istakao da vlast neće uspeti “sve da upotrebi, zloupotrebi i odbaci“ kao što je to uradila sa profesorima medicine Danicom Grujičić, Zoranom Radojičićem, Tatjanom Adžić i nebrojeno drugih čestitih rodoljuba koji su hteli da pomognu svom narodu, a ne lopovima na vlasti, i kao što će uraditi sa profesorom Đurom Macutom.
Potpredsednik Narodne stranke je naveo da je SNS uspostavio nešto još gore od jednoumlja – jednobezumlje.
- Ljudi od imena, časti, znanja i zvanja se zloupotrebljavaju i posle upotrebe odbace i niko ih ni ne pominje. Kada je profesorka Danica Grujičić izabrana za ministarku zdravlja, rekao sam da će biti zloupotrebljeno njeno znanje i zvanje i da će biti izbačena iz vlade kao zgužvani papir. Upravo se to i dogodilo. Kada je uložila svoje znanje, zvanje i trud da pokrene zdravstvo sa mrtve tačke, prestali su da joj se javljaju na telefonske pozive ministar finansija Siniša Mali i ostali ministri. Blokirali su je i odstranili, služila je samo da njeno ime bude na listi SNS-a – rekao je Radojević.
Radojević je naveo da “isto to čeka“ i Macuta, koji ima znanje, ugled i profesiju.
- Đuro Macut se pita za rad Vlade Srbije taman koliko i ja. Neverovatno je da je Macut pristao da ga tako zloupotrebe i jednog dana odbace kao prljavu čarapu. Pre toga istu sudbinu je doživeo i profesor Zoran Radojičić, koji je takođe bio nosilac liste i čovek od ugleda, a onda je doživeo da kao gradonačelnik Beograda ne bude pitan ni koliko kafe kuvarica – zaključio je Radojević.
Izvor: Morava info










Šta se može više otvoriti od Vučićeve kutije i lopovluka koji izlazi iz nje.
A što ti doktore kukaš na tuđem groblju? Šta tebe brine ta profesorka? Primi je kod sebe na kliniku pa zajedno sa Violetom blokirajte kliniku, bar ona ima iskustva sa blokadama.
To je i tvoje groblje, samo ne shvataš. Pamet ti je kratka, ali bahatost izražena. Vidi se milje iz kojeg izranjaš, ali sa tim je gotovo. Pamet i čestitost uvek su nadjačali moralno blato i neznanje.
Profesorka Adžić je carica, spasila je mnoge naše sugrađane, hvala joj do neba!
Pumpaaaj…..
Bogdane Lazoviću, znači po tebi ko prima platu od drzave ne sme da razmišlja svojom glavom i da ima svoje mišljenje. Mora da bude za predsednika i ako je ta drzava blizu fašizma, puna kriminala i korupcije jer ovo što se danas dešava bilo je samo u Nemačkoj pred drugi svetski rat i u Belorusiji i Rusiji kasnije. Da se hapse studenti, lekari, profesori univerziteta, advokati…..još samo da počnu da spaljuju knjige
I treba da se smeni svako. Ne zato sto drugacije misli vec sto utice na druge. A prima platu od drzave. Nije posteno, nije lepo. Imam predlog, primi je ti doktore u tvoju kliniku. ( Namerno ne persiram nemam postovanja. Bilo nekad) . Hvala Bogu ima vas privatnika koji su se ovajdili o drzavu pa pomognite kolegama u nevolji. Ne pisi saopstenja. Licemerno je.
Prima platu od države? Nije Vučić država. Neću da vam se mešam, i ti i doktor ste radikalčine, tako da ista ste ekipa.
Pa, misliš, Vučić je država? Nije žena protiv države, nego za državu. Ona je brani od lopova, kriminalaca, i ludaka. Ne postoje državne pare. To su pare poreskih obveznika. Ona njima pruža uslugu lečenja, nije voditeljka na TV, a prima platu u Pošti, 3-4 hiljade evra.
Radojevicu, Radojevicu. Bolje cuti. Otvori se Pandorina kutija. A u kutiji….. Svasta.