Rekordan budžet Gornjeg Milanovac za 2025. godinu, evo koje su prioritetne investicije

6
2086

GORNJI MILANOVAC – Budžet Gornjeg Milanovca za sledeću godinu biće 2.463.700.000 dinara, što je do sada rekordan budžet te opštine Gornji Milanovac.

Ovaj predlog budžeta usvojilo je Opštinsko veće Gornjeg Milanovca i naći će se pred odbornicima lokalnog parlamenta.

  • Projekti koje ćemo finansirati iz kreditnog zaduženja su sledeći: most na reci Čemernici u Koštunićima, priključak Ulice Rada Končara na Trušovu ulicu, koji veoma dugo stoji kao zahtev tog dela meštana, zatim rekonstrukcija Ljubićske ulice, takođe u punom profilu od 1.560 metara, od kružnog toka pa sve do izlaska na magistralu u smeru prema Čačku. Ulica je u jako lošem stanju, a veoma je značajna, u suštini to je saobraćajnica južnoj industrijskoj zoni. Takođe, planirali smo rehabilitaciju Železničke ulice, trotoar u Ulici Kej kosovskih božura, most u Mlakovcu, rekonstrukciju Ulice Rajka Milovanovića, što je i najskuplja investicija kada je reč o putnoj infrastrukturi i iznosi 194.360.000 dinara. U planu je i projekat – most na reci Kamenici u Bogdanici, koji je porušen u elementarnim nepogodama, dva mosta su srušena, jedan smo uspeli prošle godine da uradimo, ovaj drugi uradićemo sledeće godine kako bi uspeli da povežemo Pranjane, Koštuniće, Kamenicu i Gojnu Goru. Dodali smo iz kredita još 128.605.000 dinara kako bismo mogli da završimo celokupnu finansijsku konstrukciju kada je u pitanju izradnja predškolske ustanove – naveo je povodom budžrta predsednik opštine Dejan Kovačević.

On je dodao da da Milanovac ovakvim budžetom nastavlja svoj razvojni put.

  • Budžetom za narednu godinu obuhvaćene su sve kategorije budžetskih korisnika. Uvećana su izdavanja za obrazovanje, skoro 25% budžeta odvojeno je za sve kategorije obrazovanja, od predškolskog, preko osnovnog do srednjoškolskog obrazovanja, što je jako značajno, ne samo da deklarativno kažemo da je obrazovanje najbitnije u svakoj sredini, već to pokazujemo i kroz budžet. Novina je i da ćemo u sledećoj godini obezbediti po 10.000 dinara za sve učenike osnovnih i srednjih škola, kao pomoć pri nabavci knjiga u septembru mesecu. Ono što je takođe značajno jeste da smo se odlučili uz saglasnost od strane Ministarstva finansija, da finansiramo neke kapitalne projekte iz deficita, koji smo planirali za 2025. godinu, a taj deficit ćemo pokriti kroz dugoročno zaduženje u periodu od naredne tri godine. To praktično znači da posle uvećanja deficita i posle realizacije svih projekata, opština Gornji Milanovac neće biti zadužena više od 15 procenata što će omogućiti i dalje normalno funkcionisanje opštine sa vrlo malom zaduženoću i sa mogućnosti da se vrlo lako vraćaju svi ti krediti – rekao je Kovačević.

Ukupno zaduženje će biti 900.000.000 dinara. U pitanju je parcijalno zaduženje u periodu od tri godine, sa periodom otplate do 15 godina.

Izvor: Morava info

Prethodni članakImenovan novi poverenik Narodnog pokreta Srbije za Čačak
Sledeći članakNekoliko stotina Čačana zastalo i zaćutalo na 15 minuta u centru grada (FOTO)

6 KOMENTARA

  1. Sta cemo sa vodovodnim instalacijama,zbog kojih celo leto nemamo vode? Nemanjina ulica,Save Kovacevica,cevi pucaju svakih 15 dana… Mislim da je voda prioritet,a ne pominje se?

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here