“Svi koji nisu imali struju duže od 24 sata biće oslobođeni plaćanja za januar“

3
427

Ministarka privrede Adrijana Mesarović izjavila je danas da će svi građani koji su u januaru u kontinuitetu više od 24 časa bez najave bili bez struje usled vremenskih neprilika, biti oslobođeni plaćanja računa za električnu energiju za ceo januar.

Adrijana Mesarović; foto: Tanjug/Ministarstvo privrede
  • Na inicijativu predsednika Aleksandra Vučića, Ministarstvo privrede i Vlada Srbije predložili su da se svi građani koji su nenajavljeno, a u kontinuitetu više od 24 časa bili bez urednog napajanja električnom energijom usled vremenskih neprilika koja su zadesile više okruga u januaru mesecu, budu u celosti oslobođeni plaćanja januarskog računa – rekla je Mesarovićeva za Tanjug.

Kako je dodala, u koordinaciji sa predsednikom Vlade Srbije prof. dr Đurom Macutom, juče je na sednici vlade takav zaključak i donet.

  • Svi naši građani koji su u kontinuitetu više od 24 časa bez najave Elektrodistribucije bili pogođeni pre svega vremenskim neprilikama, a time i posledicama tih vremenskih neprilika koje su prouzrokovale velike kvarove na distributivnoj mreži, biće oslobođeni u celosti plaćanja januarskog računa. Ne samo za one dane u kojima su bili bez napajanja, nego za ceo januar mesec – istakla je Mesarovićeva.

Kako je navela, to je još jedan korak i potez koji je država preduzela kada je u pitanju odgovoran pristup građanima kao što je postupila u januaru kada su u najkraćem mogućem roku otklonjeni kvarovi na distributivnoj mreži koje su bile posledice isključivo vremenskih neprilika.

  • Svesni činjenice da se ovo u januaru dogodilo usled vremenskih neprilika, ipak smo doneli ovakvu odluku – kazala je Mesarovićeva.

Kako je navela, to se odnosi na građane koji žive u Borskom, Zlatiborskom, Moravičkom, Mačvanskom, Kolubarskom i Zaječarskom upravnom okrugu, uglavnom u Valjevu, Loznici, delom u Zaječaru, Boru, Užicu, Čačku.

Istakla je i da će tim građanima račun za struju stići, ali sa nula dinara iskazanih na računu.

  • To znači da nemaju nikakvu obavezu plaćanja za ceo januarski račun – poručila je Mesarovićeva.

Izvor: Tanjug

Prethodni članakKadeti Partizana ubedljivi protiv Borca u Hali kraj Morave (FOTO)
Sledeći članakBorac odličan protiv Kluža, ali moraće dalje težim putem

3 KOMENTARA

  1. Jadni ministri . Svako od njih mora u prvoj rečenici da pomene lažova, pa onda nastavlja dalje. E bednici jedni, pobacajte svoje diplome , indekse , šta će vam. Sve što treba da znate je da u svakom javljanju hvalite diktatora.

  2. Još jedan biser!
    Nema ručka za džabe- kako kaže jedna strana poslovica.
    Struja se MORA naplatiti.
    Ako ne plate jedni.plstiće je drugi…….koji je nisu potrošili!
    Takva su „rešenja“ primenjivana i za vreme genijalaca komunista pa kod Miloševića…..
    Ništa se promenilo nije u nekim glavama.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here