
ČAČAK – Predsednik Gradskog odboora SPS u Čačku Nemanja Trnavac oglasio se saopštenjem povodom navoda koje je o šefu socijalista Ivici Dačiću na konferenciji za novinare Nove Srbije izneo lider te stranke Velimir Ilić.
Trnavčevo saopštenje prenosimo u celosti:
Frustracije gospodina Velimira Ilića nisu ništa novo. To je čovek koji je izgubio stranku i bukvalno počeo da luta na političkoj sceni Srbije. Žal za ministarskim mestom i pozicijom u vlasti kod njega izaziva reakcije sa vokabularom nepristojnosti i primitivizma.
Zbog toga, njegova opsednutost Ivicom Dačićem i Socijalističkom partijom Srbije može da se razume, ali ne može da se prihvati omalovažavanje i grubo vređanje spoljne politike Srbije koju vodi Ivica Dačić sa izuzetnim rezultatima.
Da li Velju Iliću smetaju činjenice da je 13 međunarodno priznatih država povuklo priznanje tzv. države Kosova, a pitanje je koliko će ih još povući?
Da li Velju Iliću smeta što je Srbija postala uvažena i poštovana država kako faktor mira i stabilnosti u regionu?
Očigledno je da mu te činjenice smetaju, ali je to isključivo njegov problem, jer će Srbija nastaviti da se kreće putem evrointegracija, a još više će štititi interese srpskog stanovništva na Kosovu i Metohijii i svim građanima Srbije obezbediti bolji život.
To gospodin Ilić očigledno nije umeo za vreme dok je bio u vlasti, pa se zahvaljujući ponašanju koje je samo njemu svojstveno našao gde se sada nalazi, u političkoj prošlosti.
Nemanja Trnavac, predsednik GrO SPS Čačak








