U Kragujevcu će se proizvoditi električni “sitroen C3“ kao zamena za “fijat pandu“

0

KRAGUJEVAC – Novi, potpuno električni automobil na bazi novog “sitroena C3“, koji će biti zamena za “fijat pandu“, počeće da se proizvodi krajem 2024. godine u fabrici u Kragujevcu, objavio je francuski portal Largus.fr koji piše o automobilskoj industriji.

Kako se navodi, “fijat panda“ proizvodi se u fabrici u Italiji, a njena zamena sklapaće se u fabrici u Srbiji.

U tekstu se navodi da su šef “Stelantisa“ Karlos Tavares i predsednik Srbije Aleksandar Vučić potpisali ugovor o proizvodnji novog električnog vozila i o ulaganju od 190 miliona evra u modernizaciju fabrike.

Navodi se da će taj model u Evropi imati samo električnu verziju, dok će se posebno prodavati i u Južnoj Americi.

Model će biti duži od “fijata pande“ i imaće četiri metra, umesto sadašnjih 3,69 metara.

Automobilska grupacija “Stelantis“ četvrti je najveći proizvođač automobila na svetu. Nastala je spajanjem “Fijat Krajsler automobila“ i grupe “Pežo-Sitroen“.

Izvor: FoNet, Morava info

BEZ KOMENTARA

PRE SLANJA KOMENTARA, MOLOMO VAS DA OBRATITE PAŽNJU NA SLEDEĆE UPUTSTVO:
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Portal Morava info zadržava pravo da, ukoliko ih proceni kao neumesne, skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, bilo kakvu pretnju, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj. Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Portal Morava info nema nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za skraćivanje komentara i njihovo objavljivanje. Redakcija ne odgovara za stavove čitalaca iznesene u komentarima. Vaš komentar može sadržati najviše 1.000 pojedinačnih karaktera, i smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

OSTAVITE ODGOVOR