ČAČAK – Odbornica Narodne stranke u Skupštini Čačka Violeta Marković izjavila je danas da Radna jedinica “Zoohigijena“ Javnog komunalnog preduzeća “Komunalac“, kako se izrazila, bruka sve Čačane, koji godišnje izdvajaju 30 miliona dinara iz budžeta za hvatanje pasa lutalica u Čačku, ali i u desetak okolnih opština.

- Dosta je bilo da Čačani plaćaju za Gornji Milanovac, Ivanjicu, Lučane, Požegu, Arilja, a od skoro i Užice. Valjda ima još neki grad u zapadnoj Srbiji koji bi mogao još nešto da plati. Ne može “Zoohigijena“ da hvata pse lutalice i u deset okolnih opština, a da samo Čačani plaćaju hranu i sve troškove za napuštene životinje. Ako žele da rade van Čačka, onda neka i okolne opštine podnesu svoj deo tereta, jer nam inače “Zoohigijena“ nije potrebna, nego ćemo unajmiti privatnu firmu. Ne može Gornji Milanovac da plaća samo milion dinara, a da Čačani iz budžeta plaćaju 30 miliona – dodala je Violeta Marković.
Ona je upitala zašto ono što samo Čačani plaćaju “Zoohigijena“ radi u još nekoliko okolnih opština.
- Zato što se u “Zoohigijeni“ radnici plaćaju po satu, a ne po koeficijentu, i pišu im se putni nalozi da rade van teritorije opštine Čačak, jer grupica od njih najviše četvoro ostvaruje lepe prihode – rekla je Violeta Marković.
Marković je podsetila da je gradski većnik zadužen za komunalne delatnosti Aleksandar Maksimović istovremeno i upravnik “Zoohigijene“, gde je zvanično zaposleno 16 ljudi, a pitanje je i koliko još ljudi preko agencija.
- Ima ih skoro koliko i zaposlenih u Turističkoj organizaciji Čačka. Pre godinu dana sam pozvala Maksimovića na odgovornost, ali on očigledno ne shvata da postoji bilo kakva njegova odgovornost i ovo mu je dobra priča sa nekoliko ljudi sa kojima se on veoma dobro snalazi i rade i van Čačka. Zapanjujuće je što rukovodstvo Čačka i čačanski SNS uopšte nije briga koliko je ’Zoohigijena’ neprofitabilna niti ih je briga za lošu sliku koju to preduzeće širi o svim Čačanima – konstatovala je odbornica.
Marković je navela da je “Zoohigijena“ deo JKP “Komunalac“ Čačak, čiji joj je direktor za operativne poslove Stefan Gavrilović pre nekoliko meseci rekao da više neće biti ugovora sa strane i da “Zoohigijena“ više neće sramotiti sve Čačane.
- Sada su, međutim, sklopili ugovor i sa Užicem da tamo hvataju pse, što znači da nije održao reč. Moj sledeći korak biće da svoju analizu o “Zoohigijeni“ predam načelniku za finansije Čačka kako bi shvatio koliko nas sve to košta. “Zoohigijenu“ bi trebalo izdvojiti iz JKP “Komunalac“ kao samostalnu firmu, pa da se vidi kako može da opstane i da li može da opstane – dodala je ona
Odbornica Narodne stranke je istakla da plan “Zoohigijene“, usvojen u Skupštini Čačka, predviđa da ove godine bude uhvaćeno 900 pasa lutalica, što znači da bi trebalo da prosečno uhvate gotovo tri psa dnevno samo na teritoriji Čačka.
- Mislim da pasa lutalica nema ni trećina od tog broja, a u ostalim opštinama sklapaju ugovore po broju uhvaćenih pasa. Ili neka radi kako treba ili neka ugase “Zoohigijenu“ – zaključila je Violeta Marković.
Izvor: Morava info









Violeta i Gg Calovic su sns igraci to znaju i mala deca.
Sve kucice doterati i ostaviti u dvoriste doticne, da smisli resenje
Ova doktorova grupa,sada je u stranci koja podrzava Vucica,isto kao i gg Calovic.
To su ćaci prodane duse.
ova zena misli da Cacni ne znaju da ona radi za SNS
Kako je drugar iz Nove Srvije dobio mesto sefa u JKP K
Jel mislite da je neko glup ovde, jel mislite da narod ne zna nista oko toga
ovo joj pajser rekao da pocne da gazi Maksa, izgleda hoce nekog svog na to mesto
Ljudi, provaljeni ste
A ri Violeta sto predlazes privatnu firmu za zbrinavanje pasa da mozda ne dilujes sa nekim da namestas nekome posao.
Nemaš ti pojma Violeta o čemu pričaš, jedini profitabilni deo Komunalaca je ZOO higijena. Svi gradovi gde oni hvataju pse izdvajaju prilično sumu za tu uslugu što je i lako priverljivo. Samo pričaš gluposti, tek da bi nešto rekla jer te u poslednje vreme prozivaju kolege iz opozicije da si se nešto ućutala. Bolje da si i dalje ćutala nego što pričaš laži i gluposti.
Reci ti nama teta Violeta što si zacutala oko Mimilenda, bundi, Obrenovca?
Pojasniti ostalima ….
Aman, šta kada podstanari drže ne jedno nego dvoje kučića u zgradi, a vlasnik ni ne zna kmome je izdao stan?
Zoveš Komunalnu policiju. I z…e te šta misle podstanari. Popiju kaznu i stanari i vlasnik, i mirna Bačka, Banat i Srem.
Vuciceva opozicija
Ne mlati i ranije su hvatane psi lutalice a ne samo sad.
Predsednik ove kombi organizacije redovno gostuje po rezimskim medijima, pametnom dosta. Druga stvar, na predstojece parlamentarne izbore idu sa Nestorovicem, jel treba jos nesto da se objasnjava ? Od ovih na vlasti samo su mi gori ovi Vucicevi rezervni aduti koji ce mu dati vecinu. Jedini izbor su studenti, puno srece !
Naprotiv, treba glasati bilo koga osim studenata. Šta znaju balavci od 20 i kusur godina od kojih 80% nikad neće ni završiti fakultete.
Treba glasati tebe koji se očigledno u sve razumeš.A verovatno si i doktorirao čim procenješ tuđe studije.Sikter!