Vučić: Hapšenje načelnika Milića dokaz da nema zaštićenih, policija reagovala čim je dobila prijavu

8
622

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, komentarišući kritike da je policija kasno reagovala u slučaju nestanka A. N. u beogradskom restoranu na Senjaku nakon kog je uhapšeno 10 osoba, među kojima i tri policajca i načelnik beogradske policije Veselin Milić, da je policija počela da radi kada je dobila prijavu.

Aleksandar Vučić i direktor policije Dragan Vasiljević; Foto: Dimitrije Goll/Predsedništvo Srbije
  • Kažu: “Policija je ćutala dva dana nakon nestanka, pa tek posle 15, 18 sati, kada je supruga došla da prijavi da joj supruga nema, ispričala šta se dogodilo, gde i kako je otišao, tada je policija krenula da radi – rekao je Vučić srpskim novinarima u Azerbejdžanu.

Komentarišući izjavu lidera Stranke slobode i pravde (SSP) Dragana Đilasa da su danas kriminal u Srbiji i povezanost države i kriminalaca veći nego u Kolumbiji, za šta je okrivio Vučićevu vlast, predsednik je pitao „kakve veze taj slučaj ima sa narko dilerima i Kolumbijom“.

  • Ovo nikakve veze sa tim nije imalo. Niste se potrudili čak ni da se raspitate o čemu se radi – naveo je Vučić.

Prema njegovim rečima, policija i država su u tom slučaju pokazali „apsolutni profesionalizam, poštujući presumpciju nevinosti“.

  • Nisu osumnjičeni policajci da su učestvovali u ubistvu. Šta je trebalo? Kao Džajiću i Cvetkoviću kada ste stavljali lisice na ruke, a posle toga morali da ih pustite, jer niste imali ništa? Ali ste legende srpske predstavljali kao fudbalsku mafiju. Šta je trebalo da prihvatim pritisak svakoga u našoj zemlji ko mrzi Milića ili ne znam koga pa hajde da pravimo cirkus od toga, predstave kako ćete da hapsite ili privodite nekoga – naveo je Vučić.

Dodao je da je svako nevin dok se na sudu ne dokaže drugačije.

  • A pri tom, ovde ne postoji osnov sumnje, koliko sam ja razumeo, da je Milić učestvovao u izvršenju najtežeg krivičnog dela, već u prikrivanju ili ne znam čemu još. Država je i po tom pitanju reagovala brzo i pokazala da nema zaštićenih i da će onako kako tužilac kaže, da radi i da postupa – naveo je on.

Ocenio je da je u celom slučaju problematično što je bilo ljudi iz sistema bezbednosti koji su čuvali „ljude iz podzemlja“, ponovo najavljujući da će država doneti zakon kojim će to biti zabranjeno.

  • Mi imamo pravilnike koji govore o tome da ne smeju policajci to da rade. Ono što je bio problem u ovome, to nema veze ni sa Milićem, ni sa ovim, ni sa onim, već to što nam se pojavljuju ljudi koji čuvaju ljude koji su deo podzemlja. Pa čekaj, za koga ti u stvari radiš? – upitao je Vučić.

Izvor: Beta

Prethodni članakMitropolit žički Justin razrešen episkopskog trona
Sledeći članakBorac odigrao nerešeno sa Vranjancima i zakomplikovao borbu za opstanak

8 KOMENTARA

  1. To sto su na televizijama sa nacionalnom frekvencijom ujedinjeni svi, sumnjivog morala, u borbibprotiv studenata, POZIVA BIRAČE DA GLASAJU STUDENTSKU LISTU i spasu Srbiju.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here