Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, komentarišući kritike da je policija kasno reagovala u slučaju nestanka A. N. u beogradskom restoranu na Senjaku nakon kog je uhapšeno 10 osoba, među kojima i tri policajca i načelnik beogradske policije Veselin Milić, da je policija počela da radi kada je dobila prijavu.

- Kažu: “Policija je ćutala dva dana nakon nestanka, pa tek posle 15, 18 sati, kada je supruga došla da prijavi da joj supruga nema, ispričala šta se dogodilo, gde i kako je otišao, tada je policija krenula da radi – rekao je Vučić srpskim novinarima u Azerbejdžanu.
Komentarišući izjavu lidera Stranke slobode i pravde (SSP) Dragana Đilasa da su danas kriminal u Srbiji i povezanost države i kriminalaca veći nego u Kolumbiji, za šta je okrivio Vučićevu vlast, predsednik je pitao „kakve veze taj slučaj ima sa narko dilerima i Kolumbijom“.
- Ovo nikakve veze sa tim nije imalo. Niste se potrudili čak ni da se raspitate o čemu se radi – naveo je Vučić.
Prema njegovim rečima, policija i država su u tom slučaju pokazali „apsolutni profesionalizam, poštujući presumpciju nevinosti“.
- Nisu osumnjičeni policajci da su učestvovali u ubistvu. Šta je trebalo? Kao Džajiću i Cvetkoviću kada ste stavljali lisice na ruke, a posle toga morali da ih pustite, jer niste imali ništa? Ali ste legende srpske predstavljali kao fudbalsku mafiju. Šta je trebalo da prihvatim pritisak svakoga u našoj zemlji ko mrzi Milića ili ne znam koga pa hajde da pravimo cirkus od toga, predstave kako ćete da hapsite ili privodite nekoga – naveo je Vučić.
Dodao je da je svako nevin dok se na sudu ne dokaže drugačije.
- A pri tom, ovde ne postoji osnov sumnje, koliko sam ja razumeo, da je Milić učestvovao u izvršenju najtežeg krivičnog dela, već u prikrivanju ili ne znam čemu još. Država je i po tom pitanju reagovala brzo i pokazala da nema zaštićenih i da će onako kako tužilac kaže, da radi i da postupa – naveo je on.
Ocenio je da je u celom slučaju problematično što je bilo ljudi iz sistema bezbednosti koji su čuvali „ljude iz podzemlja“, ponovo najavljujući da će država doneti zakon kojim će to biti zabranjeno.
- Mi imamo pravilnike koji govore o tome da ne smeju policajci to da rade. Ono što je bio problem u ovome, to nema veze ni sa Milićem, ni sa ovim, ni sa onim, već to što nam se pojavljuju ljudi koji čuvaju ljude koji su deo podzemlja. Pa čekaj, za koga ti u stvari radiš? – upitao je Vučić.
Izvor: Beta









To sto su na televizijama sa nacionalnom frekvencijom ujedinjeni svi, sumnjivog morala, u borbibprotiv studenata, POZIVA BIRAČE DA GLASAJU STUDENTSKU LISTU i spasu Srbiju.
Hoćemo odmah da se odazovemo na tvoj poziv. Sve trčimo i udaramo petama u d*upe da što pre stignemo.
Trčaćeš, trčaćeš i to brže nego ostali! Svanuće i 6. oktobar…
Skup je sazvan za Maj. Očigledno da ne znaš ni koji je danas dan, ni mesec a kamoli koja godina. A što se tiče 6. oktobra da te obavestim da neće svanuti jer je isti zakonom ukinut.🤣🤣🤣
Pomešao si me sa nekim ko nije orijentisan u vremenu… Ah da, to precednik ne znade koji je dan!
Evo ja se odazivam a ti ne moraš! Sačuvaj botovsku apanažu, trebaće.
SNS = Mafija !
Tanka je linija između podzemlja i prizemlja, isprepletani i povezani kao creva…