ČAČAK – Epicentar srpske boks mladosti narednih dana biće Čačak. Prvenstvo Srbije za omladnice u boksu pripalo je ovom gradu koji velikom radom i zalaganjem u poslednje vreme kroz aktivnosti Boks kluba Čačak vraća plemenitu veštinu na veliku mapu sporta.

Potvrda dobrog i kvalitetnog rada u ovom klubu stigla je odlukom Bokserskog saveza Srbije i Bokserskog saveza Šumadije i Pomoravlja da upravo Čačku dodeli organizaciju šampionata Srbije koje će se održati u sportskoj hali “Mladost“.
Preliminarni mečevi su na programu su od 24. do 26. juna i počinju u 15 časova. Finalne borbe su planirane za 27. jun od 20 časova, uz direktan prenos na na TV Arena fight kanalu.

Prvenstvo će biti organizovano uz pomoć grada Čačka i Sportskog centra “Mladost“.
– Ljubitelji plemenite veštine će biti u prilici da posle dužeg niza godina uživo prate borbe najtalentovanijih mladih boksera Srbije – izjavio je predsednik Bokserskog saveza Šumadije i Pomoravlja Nedeljko Mandić.
Za prvenstvo Srbije prijavljeno je 104 takmičara iz 50 klubova Srbije u muškoj i ženskoj konkurenciji.
Izvor: Morava info










Odlično vreme za dvoranske sportove. Srećom, hala ima klimu i biće prijatno gledaocima i takmičarima na ovoj temperaturi. Hvala Milunu.
A ti stručnjak misliš da je prvenstvo zakazano pre tri dana kada se znalo kakva će vrućina da bude? Takmičenje je u kalendaru Bokserskog saveza Srbije a Čačku je ponuđeno domaćinstvo i super što naš grad ovo organizuje. Zato, ne tupi. Lične frustracije leči na drugom mestu.
Što se ljutiš, dečak? Super što se organizuje, imamo super klimatizovanu halu. Sve je super. Samo, krajem juna se beru maline i tada je uvek vrućina. Počelo je leto, legendo.