Aleksić: Da li je BIA preuzela zvučni top od Žandarmerije nekoliko dana pre protesta?

5
688
Foto: Narodni pokret Srbije/Fejsbuk

Predsednik Narodnog pokreta Srbije Miroslav Aleksić, govoreći o incidentima tokom odavanja pošte 15. marta, postavio je pitanje da li je tačno da je Bezbednosno informativna agencija (BIA) preuzela zvučni top od Žandarmerije nekoliko dana pre protesta i da li ga je aktivirao pripadnik BIA.

On je postavio nekoliko pitanja nadležnim institucijama.

  • Ko je i po čijem nalogu nabavio to sredstvo prinude koje se zove uređaj za emitovanje zvučnih talasa ili zvučni top, što je predviđeno Nacrtom zakona o unutrašnjim poslovima koji nije usvojen, jer su se građani tokom javnog uvida pobunili. Nezakonito je nabavljeno sredstvo koje je jedno od najekstremnijih po tom nacrtu zakona – naveo je Aleksić.

Kako je istakao, Aleksandar Vulin je, dok je bio Ministar unutrašnjih poslova, svedočio kako uređaj radi.

  • Da li se jedan zvučni top nalazi u jedinici policijske brigade MUP-a, a drugo u jedinici Žandarmerije. Da li je tačno da je taj uređaj zvučni top preuzet iz magacina Žandarmerije nekoliko dana pre održavanja protesta i to od strane BIA? Da li je BIA preuzela sredstvo zvučni top nekoliko dana pre protesta? Da li je isprobavano u Rakovici, u bazi beogradskog odreda Žandarmerije pre protesta? Da li je pripadnik BIA aktivirao uređaj tokom odavanja pošte – pitao je on.

Sa druge strane, BIA je demantovala ove Aleksićeve navode.

  • Bezbednosno-informativna agencija saopštava da niko nije koristio takvo sredstvo, da od strane pripadnika Agencije angažovanih 15.marta 2025. godine nije uočeno prisustvo takvog sredstva, nije konstatovan niti zvuk, niti bilo kakvi drugi efekti koje takvo sredstvo proizvodi, niti su naši pripadnici bilo kakve efekte osetili – navodi se u saopštenju BIA.

Oni su u saopštenju naveli i da BIA nikada nije ni posedovala zvučni top.

  • Takođe, Bezbednosno-informativna agencija nikada nije ni imala ovakvo sredstvo u svom posedu, ni kroz “preuzimanje iz magacina“, niti na bilo koji drugi način, što samo potvrđuje o kakvim je besprizornim lažima i kakvim beskrupuloznim lažovima reč, spremnim da ovakve laži ciljano iznose – zaključuje se u saopštenju.

Izvor: Morava info

Prethodni članakVučević: Spremni smo da uputimo zahtev FBI i FSB da istraže da li je korišćen “zvučni top“
Sledeći članakTodorović: Održavanjem zbora stotinak opozicionara vređa inteligenciju 95.000 Čačana sa pravom glasa

5 KOMENTARA

  1. Ovaj čovek mi toliko iritantan gotovo kao Vučić, Dačić, Brnabić, Đilas… i ostali politički ološ. Nemaju nikakvu meru i granicu, samo da se nešto kaže bez obzira da li je tačno ili laž. Laž jedino može da pobedi istina, a druga laž je samo ojača.

      • Naravno da je laž. Ako neko želi bolje ovom društvu, neće se boriti protiv lažova tako što će i on laže. Na naredni komentar se ne bi oglašavao.

    • Komšija ti si moralni pigmej koji sve komentariše i koji nema stav već si nerast i svaštojed. Čisto onako da ti napišem pošto uglavnom vređaš ljude. I verovatno te niko ne voli i želeo bi da budeš dobri komšija, a u stvari si usmrdeli idiot koji čačka nos i gleda kako da napakosti ostalim stanarima.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here