Baneri sa imenima čačanskih velikana pod svodovima Hale kraj Morave, ostala dva prazna mesta

36
4863

ČAČAK – U Hali Borca kraj Morave podignuto je pet banera sa imenima i stilizovanim dresovima košarkaških velikana koji su obeležili istoriju kluba i grada – Radmila Mišovića, Dragana Kićanovića, Željka Obradovića, Dragana Arsića i Marka Marinovića Maline. Time je simbolično odata počast generacijama koje su Čačak upisale na svetsku mapu košarke.

Iz uprave Borca poručuju da je reč o činu zahvalnosti prema legendama koje su decenijama gradile identitet kluba.

  • Baneri simbolizuju srce i dušu našeg kluba i grada i ovo je najmanji gest zahvalnosti ljudima koji su Čačak upisali na svetsku mapu košarke. Ipak, svesni smo da je istorija Borca previše bogata da bismo mi sami donosili konačan sud o svim njegovim velikanima – istaknuto je iz kluba.

Upravo zato, pored pet postavljenih banera, u hali su ostavljena i dva prazna mesta. Reč je o svesnoj odluci kluba da ne zatvori listu velikana bez učešća javnosti, već da ostavi prostor da i navijači daju svoj sud.

  • Zato smo doneli odluku da pored ovih pet banera ostavimo dva mesta prazna. Ta mesta pripadaju onima koje izaberu oni zbog kojih Borac i postoji – naši verni navijači – poručili su iz uprave.

Iz kluba su pozvali sve ljubitelje košarke u Čačku da uzmu učešće u izboru i svojim glasovima odluče koji će se asovi pridružiti već istaknutim legendama.

  • Pozivamo narod Čačka da svojim glasovima odluči koji asovi zaslužuju da se nađu rame uz rame sa Kićanom, Radmilom, Željkom, Arsom i Malinom. Borac je uvek bio klub naroda, a glas naroda će i ovoga puta biti presudan – naglasili su iz KK Borac.

Izvor: Morava info

Prethodni članakKapiten Jevtović: Vraćamo se na naš stadion i spremni smo za povratak na pobednički kolosek
Sledeći članakZašto svi prelaze na ZIP sisteme

36 KOMENTARA

  1. U 80 godina istorije Borca kroz njega je prodefilovalo barem 300 igrača od kojih je makar 30-tak dalo neki veći dobrinos. Da bi svi navijači bili zadovoljni predlažem da se umesto banera postavi veliki ekran na kome će se smenjivati fotografije najzaslužnijih igrača Borca.
    Što se tiče muzeja, predlažem da se organizuje jeda ekipa ljudi iz Čačka koji su bliski sa Željkom i Kićanom i zamoli ih da odustanu od svoje odluke da ne daju svoje eksponate muzeju. Muzej je večna svar i ostaje Čačku dok je sveta i veka.

  2. Baner SVIM KLINCIMA KOJI SU PORASLI PORED MORAVE IGRAJUCI BASKET, NEKI SU OTISLI U SVETSKI VRH KAO POMENUTE LEGENDE, OSTALI SU UVEK OSTALI UZ BASKET I VOLELI GA CEO ŽIVOT. Kad kažeš Čačak bilo gde u svetu, kosarka je tema…

  3. Mozda ne bi bilo lose postaviti imena nekog od trenera, ipak su neki bili tu u godinama kada niko to zeleo nije.. Recimo Rale Bojic..

  4. I POKOJNI STEPI JE OBELEŽIO ISTORIJU KLUBA, PA DROBNJAK, MARKO IVANOVIC,SAJO SARANCIC, PA ZEKO MILISAVLJEVIC,RADOSEVIC,PA CONJA, ROKLI, DZOLI,SASA OCOKOLJIĆ.

  5. Obzirom da Zeljko i Kićan nece da budu u muzeju kosarke, nadam se da ste dobili dozvolu od njih da okacite njihove banere sa imenima. Za takve stvari trebala bi dozvola

    • Jeste trebalo bi da tuze Borac sto su okacili banere, sta ti pricas….Da si bio u hali video bi da su njihove slike okacene u prostorijama kluba.

        • E moj papane. Nisu slike nego fotografije a drugo to su fotografije iz istorije kluba a ne iz privatne arhive. Po tome bi svaki zid trebao da ima saglasnost.

  6. Sve u redu, ne želim da se mešam, ali Borac je imao i mnogo veće legende od Maline. Maško Purić recimo, pa i Marko Ivanović, Androić bio bolji igrač od Željka, Šarančić i mnogi drugi.

  7. Da ostavimo politiku po strani, ima tu još imena koja su ovom košarkaškim gradu dali puno. Ivanović, Androić, Drobnjak, Šarančić, Radošević… Stepandić kao trener BORCA.

    • Mnogo je veci trener borac bio Conja Koprivica nego Stepi,kao sto je bilo mnogo boljih i zasluznijih igraca Borca od Zeljka

      • Ovo je samo neuspeli pokušaj da se operu pred Željkom i Radmilom. Malina ovde nema šta da traži,ni Aleksa a ni Žoc,igrali kratko. Ovde treba da bude legende kluba koji su igrali dugo dugo,pre svega Drobnjak,Sajo,Gari itd itd a ne voćka ili ko već?

      • Žele je mnogo dobrih igračaro izveo od Borca ali Radmilo Mišković je JEDAN on je i kicana napravio igrača a staje sa ,askom kurcubom s.ljivom bohincom imnogih Željko je bio prosečan isto kao VLADE ANDROIC STRSLJO BORAC JE IMAO MNOGO LEGENDA ALI IH NIKO NEPOMINJE NA ZALOST

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here