
ČAČAK – Odbornik SrCe Dragan Bisenić zatražio je u saopštenju za javnost da Čačak raskine ugovor sa “Autoprevozom“, zbog, kako navode, poskupljenja autobuskih karata u gradskom prevozu koje prevazilazi ono koje je izglasano u Skupštini grada.
Saopštenje prenosimo u celosti:
Gradski odbor SrCe Čačak traži hitno raskidanje ugovora sa “Autoprevozom“ zbog nepoštovanja odluka Skupštine grada. Neprimereno i ničim opravdano povećanje cene prevoza na teritoriji Grada Čačka od 60%, koje je izglasano glasovima većine okupljene oko SNS-a, nije bilo dovoljno “Autoprevozu“, već je cene zaokružio na nivo koji je njima odgovarao, a koji prevazilazi 70%.
Ovakav način poslovanja ne bi prošao nigde u Evropi pa ni u Izraelu, ali očigledno Čačak smatraju za koloniju koju su dobili preko nekolicine potkupljenih i korumpiranih ljudi iz našeg grada. Neredovan prevoz uz evidentnu i drsku pljačku predstavlja dovoljan razlog za raskidanje ugovora i traženje novog rešenja za prevoz građana.
Dok Beograd uvodi besplatan prevoz, dotle se građani Ćačka pljačkaju na najgori šibicarski način i to je ono što vređa sve nas. Pravda koja ide ulicama našeg grada nije daleko od vrata gradskih čelnika, a time i svih koruptivnih radnji koje su sprovodili. Ovako pljačkanje naroda će biti jedna od prvih optužnica.
Dragan Bisenić, SrCe









Autobusi na ekološko gorivo cng, iz gradskog budžeta umesto da se krade plaćati gradski prevoz, rešenje i ekološkog problema i podizanje standarda građana posebno dece i siromašnijih slojeva društva… Ali troši se budžet na bahaćenje nemilosrdno!!! Nadamo se još malo…
Ko se jos vozi autobusima? Samo djaci I penzioneri i njima se subvensionisane karte. Hvala gradu na tome. A ovi sto komentarisu nisu seli u autobus. Ali vole da mlate praznu slamu.
Bravo Biske. Pravo u metu. Po njihovoj nervozi vidim da si dirnuo u kasicu prasicu.
E, moj Bisenicu koja ti je sad ovo stranka, pa ti bio ubedjeni liberal kod Čede Jovanovica, pljuvao gradsku vlast i sad ces u opoziciju, ajde begaj bre, da dodju mladji i strucniji
Milisave, pricate povrsno i nerelano. Da bi se uvele neke nove linije na konto toga za radnike preduzeca koja su pored Kruznog puta, mora da postoji finansijska opravdanost za prevoznika, da grad zahteva i finansira tu liniju u slucaju da od broja putnika to za prevoznika nije finansijski opravdano.
Izmedju ostalog preduzeca koja to zele mogu sklopiti sa prevoznikom i ugovor o prevozu radnika. Tako da rekao bih ds niste u pravu.
2000000 € subvencija godisnje i monopolski polozaj….
Cena karata je povoljna i realna. Prethodne cene su bile niske, i godinama cena nije menjana. Što se tiče beaplatnog prevoza kao u gradu BG, to su nerealne stvari. Prevoz može da bude besplatan za socijalno ugroženu kategoriju stanovništva, penzionere i decu do odredjenih godina starosti. Za sve sposobne gradjane, zaposlene, sve koji imaju redovna primanja, ne vidi se razlog za besplatnim prevozom. Nisu beaplatne ni namirnice u prodavnicama, nije besplatno ni gorivo, prema tome price o besplatnom javnom gradskom prevozu putnika nisu relane. Time bi se samo dodatno tražile veće subvencije od gradova za prevoznike. Ne treba skupljati političke poene preko nerealnih ideja i zahteva i time zbunjivati narod. Uz dužno poštovanje, priče oko organizovanja javnog gradskog prevoza mogu da vode za to kompetentne osobe.
Cak ne koriste ni fiskalne kase koje treba,nego one sto su izbacene iz upotrebe.Ko je to dopustio?
Nisu obavezne fiskalne kase u javnom prevozu! Procitaj zakon pa se javi!
Dupla šteta na račun građana. Zamislite koliko će se sada isplaćivati putni troškovi u javnom sektoru?
Opušteno svi se između sebe tale narod ko jebe svaka sledeća vlast gora od predhodne na lokalu tu treba prvo rasčistiti pa onda redom
Evo ja prvi put podržavam ovog čoveka….
Autobus koji ujutru u 6:10h pokupi radnike u Atenici ispred Slobode stiže u 6:55h. Ne znam da li Autoprevoz zna da radno vreme radnika Kompanije Sloboda počinje u 7:00h, ali na mestu učitavanja kartice koja se nalazi na ulazu hale ili zgrade u kojoj radnik radi, a da je većina radnih mesta udaljena 10 min hoda od kapije. Znači ti polasci su jedino korisni penzionerima, jer i u povratku do grada ti isti autobusi ne mogu da prevezu decu koja idu u školu (nažalost sada ne idu, ali doći će bolja vremena).
Hoces u krug da te uvede? Svasta.
Porani grljašu malo ranije pa dođi na vreme na posao.
I treba podigli cene od solida do bolnice 70 din a bilo 45 din a gradjani čim ne plate tih 70 din ide kazna…niko ne pita ima li novca da plati..kradu pare od ljudi dokle smo dogurali da i autobus će da košta više nego taxi…
Dobijaš putne troškove od firme ma koliko koštala karta.
Najgore od svega je jos i vozni red.nigde da vidis polaske .cekas pa kad dodje.a cene ko da je leteci autobus.treba menjati prevoznika.ko da bolje uslove on vozi.Monopolista,i jos rezimski.mozda voze na rostilju.
Bilo je rasporeda voznje na svim stajalistima od Disa do Solida. Ali nasi sugradjani sve pocepase, bacise.
Sta vise reci.
Svašta ovde može da se pročita.Sve stručnjak do stručnjaka.Pitanje za ćelavog : ko će da prevozi ovaj narod? Dobro ti se ne voziš pa nemaš pojma.Pitanje za stručnjaka br.2 čija su stajališta, ako nisu grada? Molio bih mislioce, da malo razmisle, ako nije neki napor, pre nego što se jave.
Samo srusi, raskini, galami, pisti, zvizdi, lupaj u talambase,blokiraj.Nikako drugacije. Je li to politika napretka? Ili bilo cega. Mislim da je samo za saopstenje. Nikakve vajde. E moj Bisenicu. Nastavi da kunjas I poneki put se javi, saopsti nesto, nesto napisi. Tek tako.
Bojkotovati i Komunalac takodje i ne plaćati ovaj harač. Šta plaćamo? Grad prljav i nikad prljaviji. Da li mi to finansiramo njihove ekskurzije u Jagodinu???
Od 2500 dinara na tromesečnom nivou došli smo do 1700 na mesečnom nivou. Sta radi ova nesposobna opozicija u gradskoj skupštini? Što ne pozovete na bojkot?
Kad budu gradjani bacali smece u kontejnere a ne pored kolko toliko ce biti grad cistiji.
Javni prevoz? Šta je to?
Radnici u pogonima na kruznom putu nemaju mogucnost da javnim prevozom odlaze na posao.Hiljade radnika su u pitanju…Javni prevoz u Cacku postoji u naznakama…Raskinuti ugovore sa Autoprevozom i liberalizovati javni prevoz u Cacku…Stajalista koja nisu u vlasnistvu grada vratiti u vlasnistvo grada…Sramota u vidu 2000000 € subvencije…
Magistralom ne ide gradski prevoz.