Borac nastavlja da gazi, u derbiju pala i Rogaška

3
571

ČAČAK – Košarkaši Borca su neranjivi u derbijima. Nakon prošlonedeljne ubedljive pobede nad MZT-om, izabranici Marka Marinovića večeras slavili u su Rogaškoj Slatini rezultatom 84:77.

Ekipa iz grada na Moravi efektno je započela meč zakucavanjem Nenada Nerandžića. To je bio inicijalni impuls koji kao da je umnogome odredio tok utakmice. U prvom kvartalu igrači Borca bili su čvrsti, borbeni dozvolivši protivniku da im ubaci svega 11 poena. Košarkaši Borca postigli su 19 koševa u prvih deset minuta.

Međutim, predvođeni Vošingtonom, Fonom i Vujasinovićem, Rogaška uspostavlja kontrolu nad igrom i drugi kvartal rešava u svoju korist rezultatom 21:16.

U trećoj četvrtini prštalo je na sve strane, a ton Borčevoj igri dao je Ivan Gavrilović koji u kratkom periodu postigao sedam poena, od toga jednu trojku, uz jedno efektno zakucavanje. Nakon 30 minuta na semaforu je stajalo 48:55.

Četa Marka Marinovića bez većih problema uspela je da održava stečenu prednost, pa čak i da je uveća do maksimalnih +13 na šest minuta pre kraja susreta nakon trojke Nemanje Todorovića. Iskusni domaći tim nije se, međutim, predavao, već je serijom uspeo da se približi na samo pet poena deficita na minut i po do kraja. Međutim, hladnokrvni Đoković novom trojkom praktično stavlja tačku na ovaj meč, iako je usledila penal završnica koju su Čačani rutinski priveli kraju.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su kapiten Čarapić i Đoković sa po 17 poena. Pratili su ih Kočović sa 13, Gavrilović sa 12 i Nerandžić sa 11 koševa.

Kod Rogaške najbolji su bili Miličević i Toni Vošington sa 17, odnosno 16 poena.

Ovo je bio četrnaesti trijumf Borca u 14 odigranih kola. U narednoj rundi, u sredu, Čačane očekuje jedno od najtežih gostovanja u sezoni, u Nikšiću.

Izvor. Morava info

Prethodni članakDveri: Dom kulture u Preljini slika i prilika nebrige gradske vlasti (FOTO)