Borac ozbiljno “šlajfuje“ u KLS, prvi put u sezoni pokoren košarkaški hram kraj Morave

7
914

ČAČAK – Košarkaši Borca doživeli su prvi ovosezonski poraz na svom terenu. Bolji od Čačana bili su košarkaši Zlatibora i zasluženo slavili sa 87:78.

Da Borac ima problema u domaćem šampionatu bilo je jasno u pretprošlom kolu kada su izabranici Marka Marinovića izgubili od fenjeraša Tamiša. Nakon toga usledio je trijumf na jedvite jade protiv Dunava, a večeras je oko 1.300 gledalaca prisustvovalo prvom posrnuću košarkaša Borca u Hali kraj Morave.

Gosti su bolje otvorili meč i prvi kvartal rešili u svoju korist rezultatom 23:14. Gosti su i u drugoj četvrtini držali igru pod kontrolom i na predah otišli sa suficitom od osam koševa.

Početkom drugog poluvremena probudila se i publika, pa su Čačani preokrenuli rezultat i u jednom trenutku imali osam poena prednosti. Međutim, Zlatibor uzvraća rafalnom paljbom van linije 6,75 i sa četiri vezane trojke vraća utakmicu u egal.

U poslednjoj četvrtini košarkaši Borca nisu ličili na sebe, što je gostujuća ekipa znala da iskoristi i meč rutinski privede kraju.

Najefikasniji u poraženom timu bio je kapiten Čarapić sa 16 koševa. Nerandžić je postigao 14, Džons 13, a Kočović i Đoković po 11.

Iskusni Riznić bio je nerešiva enigma za igrače Borca. Postigao je 22 poena, jedan više od takođe odličnog Mitrovića.

Borac je i pored poraza ostao na prvom mestu, ali sa istim skorom kao i drugoplasirana Sloboda. Do kraja šampionata ostalo je još pet kola i svako neprijatno iznenađenje moglo bi da košta Čačan osvanja titule šampiona KLS.

Izvor: Morava info

Prethodni članakVideo nadzorom do kazni za nepropisno odlaganje smeća (FOTO)