Borac ubedljiv protiv šampiona Bugarske, odlična igra mladog Alikadića

1
970

ČAČAK – Košarkaši Borca zabeležili su i petu pobedu u isto toliko pripremnih utakmica za novu sezonu. Čačani su u hali kraj Morave večeras su savladali šampiona Bugarske Balkan iz Botevgrada ubedljivim rezultatom 103:76.

Izabranici Marka Marinović već u prvoj četvrtini stekli su osetnu prednost od 33:10, a na poluvremenu je bilo +28 za domaći tim.

Borac je bio dominantan i u drugom poluvremenu, pa gosti koje sa klupe predvodi doskorašnji strateg čačanske ekipe Jovica Arsić nisu imali šta da traže.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je sjajni Adi Alikadić (21 poen), kojem je ovo bila najbolja partija otkako je na početku prošle sezone stigao u grad na Moravi. Na ovaj način nametnuo se kao ozbiljna opcija u predstojećoj sezoni. Ivan Gavrilović postigao je četiri koša manje.

Susret je posmatralo oko 300 gledalaca.

Borac: Alikadić 21, Šušić 2, Đoković 7, Krsmanović 2, Bumbić, Gavrilović 17, Majstorović 11, Petrović, Kočović 9, Nerandžić 10, Džouns 9, Todorović 4, Čarapić 11.

Balkan Botevgrad: Pašalić 8, Ivkov 7, Kalahan 7, Hristov 3, Minkov 7, Radonjić 8, Marinov 3, Sekulović 11, Vangelov 2, Isankov, Dimitrov 13, Rajić 7.