
ČAČAK – Narodni poslanik i predsednik Srpskog pokreta Dveri Boško Obradović oglasio se saopštenjem za javnost povodom prvih godinu dana njegovog poslaničkog mandata.
Saopštenje prenosimo u celosti:
Kao narodni poslanik iz Čačka osećam posebnu dužnost da redovno podnosim izveštaj o radu biračima u svojoj osnovnoj izbornoj bazi. Naš aktuelni izborni sistem ne prepoznaje izbornu jedinicu iz koje narodni poslanik dolazi već svi narodni poslanici se biraju od strane svih građana Srbije i predstavljaju sve one koji su ih birali iz svih delova Srbije. Uprkos tome, moja je obaveza da podnesem poseban izveštaj biračima iz svog rodnog grada.
Kao predsednik Srpskog pokreta Dveri, predsednik poslaničke grupe Dveri-Patriotski blok u Narodnoj skupštini, i narodni poslanik koji odgovara svim biračima iz svih delova države, ne mogu se posvetiti samo lokalnim, čačanskim temama. Međutim, kao neko ko se posle završenih studija u Beogradu vratio da živi u Čačku i kao lokal-patriota koji nikada nije menjao mesto svog prebivališta, maksimalno sam se trudio da u svom poslaničkom radu brinem o interesima svojih sugrađana i našeg grada.
Zato sam odmah po izboru za narodnog poslanika otvorio poslaničku kancelariju u prostorijama Gradske organizacije Srpskog pokreta Dveri u Čačku (Gradsko šetalište bb), gde se svakim radnim danom od 9-15 časova lično ili na kontakt telefon 032 349 383 može zakazati sastanak sa narodnim poslanikom. U ovih prvih godinu dana mandata primio sam više desetina građana iz Čačka i Moravičkog upravnog okruga. Njihove teme i probleme pretočio sam u poslanička pitanja ili probao da ih rešavam na različite druge načine. Moja je obaveza da saslušam svakog građanina koji ima problem, bez obzira da li je glasao za Dveri ili za nekog drugog, ili uopšte ne izlazi na izbore. Ako nekada ne mogu direktno da utičem da se problem odmah reši, mogu da pitam, iniciram rešavanje pred nadležnim državnim organima, ili upoznam javnost.
U rešavanju ovih pitanja sa kojima građani dolaze u poslaničku kancelariju, kao i u sveukupnom radu narodnog poslanika, imam veliku podršku u saborcima iz gradske organizacije Srpskog pokreta Dveri u Čačku na čelu sa primarijusom dr Milanom Roganovićem. Najveću pomoć pružili su mi saradnici u poslaničkoj kancelariji – Marija Ćumurović i Bratislav Simović, kao i zamenik predsednika Lokalnog izbornog štaba Dveri za sledeće lokalne izbore u našem gradu – Dragan Ćendić.
Ovom prilikom želim da istaknem i doprinos drugih starih i novih saboraca iz našeg Izbornog štaba, sa kojima sam zajedno napravio „Belu knjigu neodgovornosti lokalne vlasti SNS u Čačku u poslednjih 10 godina”, sa ukupno 44 pitanja na koja aktuelna vlast nema odgovore. Ovaj materijal podeljen je širom Čačka kroz brošuru za čiji dizajn je zaslužan Aleksandar Vukadinović. Isti tim u kome su i prekaljeni bivši odbornici Dveri u skupštini grada: Radmila Živković, Đorđe Šipetić, Biljana Rubaković, Aleksandar Sretenović, Aleksandar Božović i drugi, preko leta završava predizborni program „Za novi Čačak 2024-2028”, sa kojim ćemo izaći u javnost na jesen i koji će ponuditi konkretnu viziju daljeg razvoja našeg grada nakon smene aktuelne vlasti na sledećim lokalnim izborima na proleće sledeće godine.
Za ovih godinu dana, kao najaktivnija poslanička grupa u republičkom parlamentu, u skupštinsku proceduru predali smo preko 50 različitih inicijativa: predloga izmena i dopuna zakona, rezolucija, deklaracija, preporuka Vladi Srbije i zahteva za formiranje anketnih odbora i komisija, u kojima smo obradili veliki deo našeg predizbornog programa i pokazali kako bi se ponašali kada bismo bili na vlasti. U međuvremenu smo pokrenuli dve nove i veoma važne kampanje i na lokalnom nivou: „JEDNA JE MAJKA” – za obnovu porodilišta u Čačku i veću pomoć trudnicama i porodiljama, i za izdvajanje sredstava za besplatne udžbenike za sve đake u našem gradu iz lokalnog budžeta, kako bi se sprečila diskriminacija da ovu besplatnu uslugu imaju samo deca u Beogradu.
Na protestima „Čačak protiv nasilja”, koje podržavamo u saradnji sa drugim opozicionim političkim strankama i grupama građana, zatražili smo ostavku gradonačelnika Čačka Miluna Todorovića zbog urušavanja tri mosta u našoj sredini i ljudi koji su nastradali zbog nesposobnosti i nerada nadležnih gradskih funkcionera. Gradska uprava na čelu sa Milunom Todorovićem zrela je za smenu posle 11 godina vlasti. Kao narodni poslanik u više navrata pokretao sam temu njihove odgovornosti za govornicom Narodne skupštine, i nastaviću to da činim i ubuduće. Zajedničku opozicionu saradnju takođe treba nastaviti i ubuduće, jer samo tako možemo doći do smene aktuelne loše gradske vlasti.
Uveren sam da u našem gradu postoji velika energija za političke promene i da je Čačak jedan od nekoliko velikih gradova u Srbiji u kojima će najpre doći do smene aktuelne vlasti SNS. Pozivam sve građane koji dele ovo mišljenje da se uključe u politiku pred nastupajuće lokalne izbore, kroz Srpski pokret Dveri ili bilo koju drugu opozicionu političku organizaciju, kako bismo zajedničkim snagama smenili ovu korumpiranu i nestručnu vlast i stvorili uslove za političke promene. Pozivam i sve razočarane dosadašnjom vlašću da nam se priključe. Samo zajadničkim snagama možemo se izboriti za novi Čačak u kome bi naša deca želela da ostanu a ne da odlaze kao što je sada slučaj.
Svoju obavezu zastupnika i zaštitnika interesa Čačka kao narodni poslanik vršiću i dalje i redovno sugrađanima podnositi svoj izveštaj o urađenom. Koristim se prilikom da se zahvalim svim lokalnim medijima u našem gradu koji prenose moje poslaničke aktivnosti, što je retkost danas u Srbiji. Hvala svim čačanskim privrednicima koji podržavaju naš rad svih ovih godina i koji su prepoznali ko se zaista bori za interese domaćeg preduzetnika i seljaka.
Verujem u ovaj grad, njegov domaćinski, gospodski i nesalomivi duh, kao i njegovu bolju budućnost. Nikada se nisam odrekao svoga grada i neću, jer volim svoj zavičaj i ponosim se svojim poreklom. Idemo dalje – zajedno! Do pobede na sledećim lokalnim izborima, smene aktuelne gradske vlasti i izbora novih ljudi za novi Čačak!
Narodni poslanik Boško Obradović









Koja je to pametna televizija? Ja je ne znam. Inace ne gledam ni jednu. A ako gledam, gledam samo sport.
Zašto građani cele Srbije mogu da gledaju samo televizije koje rade za Vučića. Zašto cela Srbija ne može da gleda jednu televiziju koja prikazuje nepočinstva Vučićeve vlasti. Zato građani nisu videli da ih je Vučićeva vlast opljačkala, zadužila, uništila institucije države, ojadila Srbe na KiM , obogatila se kriminalom i korupcijom.
Smatra li iko od Čačana ovog više za ozbiljno? (Kad’ kažem Čačana, mislim na one kojima je barem đed rođen u Čačku! Isključijući ove sjeničake, nametnute nam kosovare i ostale new-age Čačane)
Ti Anonimni mesi. Vanglu, brasno, kvasac a ako Imas I vrednu zenu pa ti si super. Ako sve to nemas moras jesti kako ti ga spremim. Zato ne lupaj, molim te.
Ti si pekar kao što sam i ja pilot!
E bas me zanima sta je Bole radio. Ne znam sto je ovo I postavljeno na portal. Ja sam pekar, radim nocu I mogy da iznesem podatak kolko sam hlebova umesio za godinu dana. I bio sam korisniji mom narodu nego Bosko Obradovic. Sad ce neko da kaze, nije bitno samo jesti. Odmah da kazem da su u pravu. Ali bitniije je I jesti nego slusati dokonog svadjalicu kakav je Bosko.
Ali…. Kvalitet hleba? ‘ajmo malo o tome.
Kad se prpajate SNS-u, zna li se šta ?