Čačak 94 pao u Užicu

4
808

ČAČAK – Košarkaši Čačka 94 poraženi su na gostovanju u Užicu od domaće Slobode rezultatom 83:78.

Užičani su bolje otvorili meč i kontrolisali su rezultat u prvih 20 minuta, kada su ostvarili prednost od 10 poena razlike.

U trećem kvartalu, zahvaljujući pre svega dobrom poenterskom doprinosu Pulijama, Čačani su uhvatili rezultatski priključak i u odlučujuću deonicu ušli sa minusom od četiri poena, a na četiri minuta do kraja meč je bio u potpunom egalu.

Međutim, košarkaši Slobode tada postižu sedam vezanih poena i prave lepu zalihu od osam poena u završna dva minuta duela, nakon čega su utakmicu rutinski priveli kraju.

Najefikasniji kod Čačka 94 bio je Stefan Lakić sa 21 postignutim poenom. Pratili su ga Pulijam sa 15, Grojić sa 13 i Gašić sa 12 koševa.

Izvanredan u pobedničkoj ekipi bio je Aleksa Ćubić sa 28 poena.

Izabranicima Đorđa Mićića ovo je deveti poraz u 20 odigranih mečeva. Sledeću utakmicu Čačak 94 igra u Hali kraj Morave, a protivnik je Radnički iz Kragujevca.

Izvor: Morava info