
ČAČAK – Gradonačelnik Čačka Milun Todorović najavio je izgradnju velike trafostanice u Mrčajevcima, jačine 35/10 kW, u koju će Elektroprivreda Srbije investirati oko milion evra.
Todorović je izrazio uverenje da će u narednih godinu i po dana drvene bandere na teritoriji grada Čačka biti prošlost.
Prema njegovim rečima, izgradnja trafostanice velike snage i sekundarne mreže u ovom delu Čačka će obuhvatiti naselja i na levoj i na desnoj obali Morave. On je konstatovao da je elektromreža u katstrofalnom stanju decenijama unazad.
– Pre tri godine imali smo 1.040 kilometara niskonaponske mreže na drvenim stubovima, što je red veličine Čačak – Atina. Sada je 580 kilometara te mreže, a ove godine ćemo sanirati oko 3.500 hiljade stubova. Ostaje nam da do kraja 2020 godine kompletna elektromreža u Čačku bude pre svega stabilna i kvalitetna. Kada stubovi budu zamenjeni i svi niskonaponski vodovi budu dovedeni u red, imaćemo stabilno elektrosnabdevanje – rekao je gradonačelnik, a prenosi internet izdanje “Čačanskog glasa“.
Todorović je naglasio da Elektroprivreda Srbije tokom ove godine ulaže oko 7,5 miliona evra u Čačak, što je, prema njegovim rečima, osnov da sistem bude kvalitetan i da se iz funkcije potpuno izbace drvene bandere.
Izvor: Čačanski glas









Mogao bi gradonacelnik da obrati paznju na kvalitet postavljanja batonskih bandera.Gledano golim okom nema nijedne koja se nije nakrivila narocito na seoskom podrucju…