Čačak uskoro bez drvenih bandera, donedavno na njima bilo 1.040 kilometara strujne mreže

1
502
Foto: TV Lav plus

ČAČAK – Gradonačelnik Čačka Milun Todorović najavio je izgradnju velike trafostanice u Mrčajevcima, jačine 35/10 kW, u koju će Elektroprivreda Srbije investirati oko milion evra.

Todorović je izrazio uverenje da će u narednih godinu i po dana drvene bandere na teritoriji grada Čačka biti prošlost.

Prema njegovim rečima, izgradnja trafostanice velike snage i sekundarne mreže u ovom delu Čačka će obuhvatiti naselja i na levoj i na desnoj obali Morave. On je konstatovao da je elektromreža u katstrofalnom stanju decenijama unazad.

Pre tri godine imali smo 1.040 kilometara niskonaponske mreže na drvenim stubovima, što je red veličine Čačak – Atina. Sada je 580 kilometara te mreže, a ove godine ćemo sanirati oko 3.500 hiljade stubova. Ostaje nam da do kraja 2020 godine kompletna elektromreža u Čačku bude pre svega stabilna i kvalitetna. Kada stubovi budu zamenjeni i svi niskonaponski vodovi budu dovedeni u red, imaćemo stabilno elektrosnabdevanje – rekao je gradonačelnik, a prenosi internet izdanje “Čačanskog glasa“.

Todorović je naglasio da Elektroprivreda Srbije tokom ove godine ulaže oko 7,5 miliona evra u Čačak, što je, prema njegovim rečima, osnov da sistem bude kvalitetan i da se iz funkcije potpuno izbace drvene bandere.

Izvor: Čačanski glas

Prethodni članakFK Metalac proslavio 58. rođendan
Sledeći članakParezanović: Obradović u američkoj ambasadi pljuvao Srbiju i tražio podršku za dolazak na vlast

1 KOMENTAR

  1. Mogao bi gradonacelnik da obrati paznju na kvalitet postavljanja batonskih bandera.Gledano golim okom nema nijedne koja se nije nakrivila narocito na seoskom podrucju…

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here