
ČAČAK – Odbornici opozicije u Skupštini grada Čačka zatražili su ostavke gradskih funkcionera koje smatraju odgovornim za velike probleme u vodosnabdevanju, navodeći da je najnovija kriza pokazala da grad nema alternativni sistem snabdevanja vodom.
Kako se navodi u saopštenju dostavljenom medijima, javni poziv za podnošenje ostavki upućen je na dan kada se navršavaju dve godine od lokalnih izbora, a potpisali su ga opozicioni odbornici koji su sinoć, na sastanku održanom u prostorijama Dveri Čačak, razmatrali aktuelnu situaciju u gradu i pripremali se za sednicu Skupštine grada zakazanu za četvrtak, 4. jun.
Opozicioni odbornici podsećaju da je tokom ove godine došlo do niza havarijskih isključenja, kao i da se slična situacija dogodila i prošle godine, što je, prema njihovoj oceni, potvrdilo da Čačak nema obezbeđen alternativni sistem vodosnabdevanja.
- Iako smo tokom skupštinskih zasedanja ukazivali na opasnost i rizike koji realno mogu proisteći, nadležni gradski funkcioneri su negirali takve ishode, a naša obraćanja banalizovali – navodi se u saopštenju.
Opozicija ocenjuje da je nedostatak strateškog upravljanja infrastrukturnim sistemima, među kojima posebno izdvajaju regionalni vodovodni sistem “Rzav“, doveo do toga da su građani i privreda ostali bez pijaće, ali i bez vode za tehničku upotrebu.
Zbog toga zahtevaju da ostavke podnesu zamenik gradonačelnika Vladan Milić, zamenik predsednika Skupštine grada Rajko Baralić, pomoćnik gradonačelnika za infrastrukturu Miloš Stevanić i vršilac dužnosti direktora JP “Rzav“ Matija Bratuljević.
- Smatramo da je u ovakvim okolnostima podnošenje ostavki apsolutno moralan i društveno odgovoran čin – poručili su opozicioni odbornici.
Izvor: Morava info









Dokle se vi prepucavate,što je veoma ,da nije tužno,bilo bi smešno,vi vodu nemete! Studente ne prozivajte,jer jedino oni znaju šta hoćeju,a vi očigledno ne znate.
Ala ovi k…..u vodovod pušten krajem 80desetih a sada neko kriv A Ko pa crveni i žuti a njih niko ne tretira.
Bravoooo 👌 za komentsr
Pa vi svi penzija.Boze kako vas je ruzno gledati.
Ovakav i slične komentare ne možete nači na glasilu odborničke grupe. Zašto se sastajete kod Dveri, da li da bi se minimalizovao Ćalović kao samonametnuti lider opozicije? Zašto ne tražite smenu doživotnog direktora Vodovoda Pantovića a tražite smenu Baralića koji je zamenik predsednika Skupštine? Veseli Simović navukao kompleks od Baralića pa kad je pukla cev odmah tražio smenu Rajkovu.🤣
Pošto tražite Baralićevu ostavku onda podnesite i svoju ostavku odmah. Baralić je odbornik nema veze sa vodosnabdevanjem u gradu.
Eto koliko mi znamo…Pantovic covek u penziji cisto da znate…a otvorise mi oci ovaj tuzni skup tako da znam koga da krivim kad mi pukne cev kuci….o boze neverovatni su…
ŠTA JE SA CISTERNAMA SA PIJAĆOM VODOM VEĆ DVA DANA!?
NIGDE NIJEDNE NEMA
Vlast u cacku nam je uzas ali ne moze se reci da su oni krivi sto je pukla cev,popravljeno je u rekordnom roku,samo se hvatate za bilo sta da odmah kukate na vlast,kukajte ali za stvari koje rade,odnosno ne rade
Cev nije pukla jednom, već dva, a neki izvori tvrde i 3x. Za prvi put- dešava se, a za naredne je direktna odgovornost onih koji su napinjali da se problem reši u rekordom roku -ignorišući upozorenja stručnih lica.
Ako baš hoćeš da znaš, jedini koji je ,,napinjao“ da se voda pusti u sistem iako nije bilo sigurno da hvar saniran je direktor Vodovoda u Čačku. Ljudi iz Rzava su bili izričito protiv.
Hahhahahahahaha- Pantović je jedini sa orginal diplomom, znanjem i iskustvom i ljudskim kvalitetima-jedva umoljen da ostane na funkciji direktora Vodovoda do odlaska u penziju i jedini koji je hendlovao ovu situaciju na korist građana i izlazio sa potrebnim obaveštenjima. Pisala sam već masu komentara o hijerarhiji odgovornosti i očigledno su pročitani. Ne znam kako se Barlić našao na listi odgovornih ali kontam da ovi političari malo bolje poznaju neformalne hijerarhije unutar vladajuće strukture i da nije slučajno. I uzgred uopšte nisi nikakav insjder nego klasična botina koju treba da je sramota za ovakvu laž- koliko god da te plaćaju i ucenjuju!
Rapitaj se malo, lutko. Pojma nemaš, nemoj se precenjivati i praviti previše pametna. Milijardu posto je tačno da je Pantović ,,napinjao“ (zanimljivo da koristiš baš taj termin, šta li bi Frojd rekao o tome???) da se što pre pusti voda u sistem. I ja mislim da je on dobar inženjer, ali i najbolji greše. A botina ti je tata što te takvu vaspitao, je l’ znaš!
Insajder, kad već prizivaš Frojda i pominješ mi oca – moj pokojni otac je bio doktor za vodu, a o Frojdu mogu da pričam kao da smo pili čaj sredom u Beču. Dakle, nemoj da mi prodaješ ‘milijardu posto tačno’ i bircuz matematiku- bez ijednog podatka. Pantović je jedini sa diplomom i iskustvom, a ti ga svodiš na frazu. Ako imaš dokaze – navedi ko je potpisao nalog, ko je bio na terenu i šta je zapisano u protokolu. Ako nemaš, onda je jasno da ti je argument samo insinuacija. A insinuacija nije činjenica, koliko god da se trudiš da zvučiš pametno i obavešteno, šupline u tvojoj priči treba popuniti podacima, a ne uvredama!
Vi ste neverovatni ljudi. Moze ostavka pobrojanih i dodajte jos koga ali kada bi neko,ne daj boze, od vas dosao ne vlast pa da negde nesto pukne i vi podnesete ostavku. No niti cete vi ikada doci na vlast niti ostavku podneti tutubani jedni
Ja ih podržavam, ali da ne odu ovi koje su oni naveli, nego komplatna ekipa u gradu Cacku, ali pod uslovom da vi koji to predlazete ni u kom slučaju ne dodjete na celo grada!
Ali zamislimo da dodju. A ova zuta, za mikrofonom, bude nesto u gradu. Joj majko moja.
Jesmo li mi na Boga kamenje bacali da nam da ovakvu opoziciju?Prosek godina 63.Ideje 0.Energija 0.Opet Boleta vinopiju primaju u svoje redove?Cenzus koalicija.
Ostavke celokupnog gradskog rukovodstva kao i direktora Vodovoda, direktora Rzava.
Traže ostavku Rajka Baralića koji je zamenik predsednika Skupštine grada, a ne traže direktora Vodovoda Pantovića. Kakav nonsens.
Nema tu nonsesna, Pantović je dao ostavku u oktobru prošle godine.
Ovo je smehotresna Olimpijada.Ne zna se ko je jadniji ili ti tuzniji.Da li opozicija ili vlast.Bravo Pantelicu na srcanosti.Jos dugo Cacak nece imati ovakvog direktora.
Što bre niko neće da potpiše Pavlovu peticiju za smenu vlasti u Ča fali još četres ljudi do iljadu, ajmo za Paja svi, svi, svi
Eeee, ako fali samo četres, evo ja ću prvi da potpišem. Ali koliko plaćate po potpisu? Pitam za drugara, onako.
Kada se ne oglasite, svi vas mrze. Kada se oglasite, svi vas mrze. Kada nešto predložite, svi vas mrze. Mrzeće vas i da pozovete građane na ulicu, mrzeće vas i da ih ne pozovete. Prosto, šta god da uradite osuđeno je na propast.
Dobro je stručnjače da tebe i tvoga gazdu iz Čipuljica svi vole. Kako vas samo majke rodiše tako umiljate, svako se pita?
Pa pogledaj kako ljudi komentarišu vaš rad.
Gledam ovu sliku…i mislim se…o tuzni skupe bezidejnih ljudi…
STUDENTI POBEDJUJU!
Studenti su tek tužni skup,kod njih ne znaš šta hoće.
Ovo bi tek bila komedija niti se zna ko jena listi niti program ništa baš ništa a hoće vlast koje ludilo
Opozicija na sastanku u Dverima?Samo fale vino i zavetnica.Ko nas je kleo nije dangubio.
Boga mi Zavetnica dobra. Jasna, glasna, obrazovana, nacitana nema mucanja,
I plus zgodna. Voli svoju zemlju, svoj narod. Nisam je uvazavao dok je bila sa Bosko, nisam je slusao. Sad vidim da sam gresimo. Izvini Milice zavetnice.
PS. Pogledajmo ovaj skup… Uf, uf