
ČAČAK – Pomoćnik gradonačelnika Čačka i prvi čovek gradske organizacije SNS u tom gradu Miloš Stevanić oglasio se povodom inicijative čačanske opozicije u kojoj traže ostavke trojice gradskih funkcionera i direktora JP “Rzav“ zbog problema u vodosnabdevanju.
Stevanićevo saopštenje prenosimo u celosti:
Ujedinjeno-razjedinjena čačanska opozicija je političku scenu poslednjih godina, u nedostatku ideja i lidera, pretvorila u čekanje da se dogodi neka muka i nesreća, ne bi li se ogrebali za neku ličnu korist. Šta reći o ljudima kojima je prva pomisao kada pukne cev i narod ostane bez vode, kako da kao hijene podlo napadnu direktora “Rzava“ koji je na toj poziciji svega pet meseci ili da zatraže smenu onih koji im smetaju, pa makar bili i nenadležni za dati problem. Ili još gore, da vode kampanju protiv epohalno važnog projekta Svračkovo koji je spas za pola Srbije.
Videli smo i da su mnogi lešinari bili razočarani jer kako kažu Čačak nije goreo i jer su ljudi, iako sa pravom ljuti, ipak normalni i razumni. Niti je neko mogao da zna da će cev pući, niti je moguće zameniti sve cevi i nadoknaditi sve što je decenijama zanemarivano. Ali su se nadležni i radnici na terenu borili kao lavovi, dan i noć, da problem što brže reše. Ljudi su to videli, bili strpljivi i pokazali razumevanje, i hvala im na tome.
Kako smo u Čačak doveli fabrike i auto-puteve, mnogo stvari koje niko pre nije mogao ili hteo, tako ćemo završiti projekat Svračkovo sa novim cevovodom i za vjek vjekova rešiti problem vodosnabdevanja. Pavlu, Stojanu, Ćalovu i ostalim crnim gavranima Čačani su još jednom poručili da nemaju kredibilitet, da su pročitani i da sa njima više niko ni na ulicu ne želi da izađe. Kako su radili, tako im se i vratilo.
Izvor. Morava info









Projekat Svrackovo je epohalna katastrofa koja je zadesila reku Veliki Rzav, i preti da unisti jedinu divlju i tako cistu vodu u Srbiji, dobro se zna da akumulacijom reke tekucu i cistu vodu pretvaramo u mocvarnu i kroz odredjen vremenski period neupotrebljivu za pice, ali naprednjacima su sveti samo njihovi novcanici tako da se pare moraju praviti i prati kroz raznorazne projekte koji devastiraju ovo malo netaknute i lepe prirode koja nam je preostala…
Muka i nesreća ste svi kompletno, i vi i opozicija!
Oglasio se konačno
Danima se ne oglašavaš Stevaniću dok je trajala nestašica vode, a čim ti neko pomenuo fotelju, odmah si iskočio iz rupe. Ni ti, ni direktor Rzava. A niste zato jer ne znate ništa ni da kažete, osim što znate da pljujete političke protivnike. Ne znate ništa jer ste nepismeni ( poznato hoćeju nećeju) . Nepismeni ste, nestručni, kupili diplome, zaposlili se preko partije, ne znate da radite ništa. Talite se gde god možete i jedini vam je zadatak da branite partiju i fotelje po svaku cenu. Ako neko zucne, pomene ostavke , to su neprijatelji države. Valjda posle toliko godina strančarenja i politikanstva, znate da u svakoj normalnoj državi opozicija predstavlja korektivni faktor vlasti. Samo su kod radikala i komunista izdajnici, neprijatelji, ustaše. Vi ste sramota i ovog grada i ove države.
Ko vas ne zna,skupo bi vas platio.
Grad ste opustošili, nabacali više nekretnina sto na svoja sto na tudja imena u poslednjih 2 godine, vi ste najveća bagra i ološ koja je mogla da zadesi ovaj grad, mada nista nije bolja ni ova opozicija,prodane duse, isto bi radili i krali kao sto vi radite.
Kaze „Doveli smo firme“. Kakav je to uspeh. Nekada su cacani i Cacak sami pravili i podizali firme. Kao sto rece Bajaga u onoj pesmi „Nekad smo bili violine a danas smo trube“.
Lešinari su oni koji traže ostavke odgovornih zato što 200 000 ljudi deset dana nema vodu, a nisu lešinari oni koji svaki mesec prime platu od 250 000 din. a ne rade svoj posao. Zanimljivo. Dovedete neki nepismene idiote da vode EPS, vodovod, sistem RZAV i kad naprave milionske štete onda nema veze. Kad ti budeš imao svoju firmu, ti dovedi direktora vodovoda da radi kod tebe, plati ga iz svog dzepa i nema veze ako napravi neku štetu nemoj ga smenjivati, da ne bi ispao lešinar. Kad budeš dao pare iz svog dzepa onda možeš i da odlučuješ, ovako svaki građanin u ovom gradu ima pravo da pozove ove debile na odgovornost.
Vi u Cacku ste sampioni u broju idiota i onih koji to trpe,niste nicim zasluzili bolje
A kada je studentkinja Filozofskok fakulteta stradala……nista.Ko je dao ostavku .Niko.Ni minut cutanja.Licemeri…lazovi.Pokla cev…smak sveta.
Disaćemi vam svi za vratom, jer pravite vi nesreću svima nama.
Miloše Stevaniću, pošto ste građane nazvali ‘hijenama’ i ‘gavranima’, sada se javite i recite konkretno – KO je odgovoran za višegodišnje nestašice vode u Čačku i zašto se tek posle decenija obećanja pominje Svračkovo? Građani ne traže uvrede, niti skečeve Vučićeve demagogije, već jasne odgovore. Očekujem da se odmah javite i preuzmete odgovornost i objasnite zašto ste ćutali dok su ljudi ostajali bez vode. I najljubaznije Vas molim da vas ne jurim(o) po opštini, preneto vam je da mi se javite!
Aj nelupaj…tebi da se javi.Jako si bitna.
Ako me ‘znate’, onda sigurno znate i da neću odustati dok ne dobijemo odgovor. Građani nisu nebitni – voda je osnovno ljudsko pravo! Ako sam ‘nebitna’, zašto se trudite da mi odgovarate u omalovažavajućem stilu? Građani su bitni, a ja govorim u njihovo ime – zato očekujem da se Miloš Stevanić javi. Ne samo zbog problema sa vodom, već i zbog drugih kadrovskih rešenja po istom modelu, čije krajnje posledice moraju da se preduprede u interesu svih nas koji ovde živimo, bez obzira da li glasamo ili ne glasamo. Molim Vas da se javite što pre- da Vas ne jurimo po opštini.
Ti govoriš u ime građana, bedo? Kojih to građana?. I ja sam građanin ovog grada i nikog nisam ovlastio da govori u moje ime pogotovo tebe nisam ovlastio. A verujem da ni ostalih 99,99% građana te nije ovlastilo. A koga ćeš ti, bedo da juriš po opštini? No, ipak evo sutra ujutru ti se javljamo telefonom. Zadovoljan?
Da me niste s nekim pomešali, ovako nervozni? Niti sam ‘beda’, niti me je moguće dobiti na telefon. Govorim javno i u ime građana koji trpe posledice nestašice vode – a ona je tek blaža havarija u poređenju sa rizicima daljeg rada kadrova koje je gospodin Stevanić ovlastio. Ako je problem u tome što tražim odgovornost-onda je jasno da problem nije u meni, već u sistemu.
Đoda idi popij jednog zidara pred prodavnicom da smiriš živce…
Đoda definitivno ste me pomešali s nekom drugom osobom- ne pijem pivo baš nikad! Al zato PUMPAM- izvaljujem iz fotelja!
Čečenija, nisam razumeo da je bilo ko vređao građane Čačka već samo odbornike koji su potpisali onako idiotsko saopštenje u kojima traže ostavku ljudi koji nemaju nikakvih dodirnih tačaka sa vodosnabdevanjem. Saopštenje opozicije je uvreda za zdrav razum i šta ćemo sad?
A ko ima veze sa vodosnadbevanjem?
Ratko, ako Miloš Stevanić nije mislio na građane, neka se onda javno izjasni i kaže da ‘hijene’ i ‘gavranima’ nije mislio na ljude bez vode.
A evo i po imenu i funkciji ko je odgovoran:
Matija Bratuljević, direktor JP ‘Rzav’ – tehnička odgovornost za cevovod i sanaciju havarije.
Miloš Stevanić, pomoćnik gradonačelnika – političko-administrativna odgovornost za lokalnu infrastrukturu.
Vladan Milić, zamenik gradonačelnika – faktički obavlja funkciju gradonačelnika od septembra 2025.
Ministarstvo građevinarstva – strateška odgovornost za projekat Svračkovo, a koji bezbednosno nije adekvatno rešenje za građane Arilja.
Dakle, nije stvar u ‘uvredama opozicije’, već u tome da se jasno kaže ko je odgovoran za višegodišnje nestašice vode i kako ćemo to da rešavamo dugoročno – bez vode nema života! Građani traže odgovore, a ne već viđeno i predosadilo prepucavanje vlasti i „opozicije“ i flašicu iz robne rezerve! Što se mene tiče jedina prava opozicija su oni koji još nisu bili na funkcijama.
Oni nemaju dodirnu tacku ni sa cim,osim sa kasom.
Radikal, ti si svakako prošlost ovog grada!
Reci ti HIJENO gde su te flasice sa vodom ? Donaciju u medima kazete da delite deci u skolama i vrticima ali izgleda da pravite licnu korist od nje posto tih flasica nema !? Normalno je da ce ljudi da traze ostavke.
Dečko, ne skreći sa teme. Šta si ti, konkretno TI uradio za ovaj grad? Šta je ovaj grad uradio za TEBE? Ko je koga uradio?