ČAČAK – Zamenik gradonačelnika Čačka Vladan Milić izjavio je da bi građani u petak u večernjim satima trebalo da dobiju tehničku vodu u svojim domaćinstvima, nakon završetka radova na zameni cevi i punjenja sistema tokom sutrašnjeg dana.

- Očekujemo da se u toku dana reši problem sa zamenom cevi, u toku popodneva sledi punjenje sistema, a onda će poteći voda za tehničku upotrebu – rekao je Milić.
On je naveo da se svi dosadašnji radovi i procene zasnivaju na izveštajima rukovodstva i inženjera JP “Rzav“ , kao i da do oštećenja nije došlo na cevi koja je prvobitno sanirana, već susednoj.
- Ono što su odradili do sada kada je reč o sanaciji cevi koja je prvobitno pukla funkcioniše normalno, nije došlo do kvara na tom delu cevovoda, već je pukla nova cev – istakao je Milić.
Prema njegovim rečima, proces sanacije zahteva da se varenje izvodi na suvim cevima, što traje oko osam sati, dok punjenje sistema nakon toga traje dodatnih sedam do osam sati.
Od juče je bez vode i seosko područje priključeno na sistem “Rzav“, zbog čega će danas cisterne sa pijaćom i tehničkom vodom obilaziti i ta naselja.
Milić je dodao da je školama upućena preporuka da nastavu organizuju ukoliko imaju alternativne izvore vode, dok su u suprotnom oslobođene obaveze nastave. Svi vrtići u Čačku danas rade, naveo je Milić.
Izvor: Morava info









Mozemo mi ovde da pisemo do mile volje. Bice kako oni odluce.
Akvamen je u pravu, ovo ne sme u 21 veku da se desava na velikim sistemima, pukla druga cev i sutra treca i cetvrta……..
Uz račun, plaćamo i održavanje vodovodnog sistema, gde su otišle pare svih ovih godina?
Ovaj veterinar pomešao creva i cevi… Cevi se ZAVARUJU a u crevima se vari hrana 6-8 sati!
Zato nam i jeste ovako…
Propali veterinar nešto pričs😂😂😂
Idi okupaj se na cisterni, napuni kazanče za wc, ne lupaj majke ti. Šta je sa školama, vrtićima, bolnicom, samo nam fali da dođe do zaraze. I još nešto, ljudski faktor je kriv. Kad je rađeno rađeno je po direktivi jer je trebalo uposliti Kosjerić pa su stavljene betonske cevi, a ovi sad plaćaju 20 puta više od tržišne cene kilometar da bi stavili u džep umesto da se taj novac planski i racionalno troši. Uvek je ljudski faktor. Ovi ili oni na vlasti svi kradu i otimaju. I to mora da se menja dok ne postanemo normalna država sa osvešćenim biračima.
DEJO, IDU IZBORI. MOZES DA SE KANDIDUJES, VIDIM SA SI UPUCEN I MNOGE ZNAS, STETA TE JE NE ISKORISTITI
sve ce to srediti oskarova sneguljica Ana Bekuta
Svi da daju ostavku…svi do jednog Todorovic,Stevanic,Milic,Pantovic….svi i da se dovede ekipa koja nesto zna da to popravi ili smo ga ugasili… nema nigde Stevanica ne oglasava se…
IMA LI NEKA OZBILJNA,STRUČNA EKIPA U SRBIJI DA OVO POPRAVI,A NE OVI NESREĆNICI KOJI NE ZNAJU NI KAKO SE ZOVU?! OVO NEMA NIGDE NA SVETU…
Ajte Snezana I Vesna predlozite nekoga. Ali da za pola dana rese problem. Tih I takvih nema drage „dame“. A ovi sada ljudi rade prema prikama vrlo dobro. Ja jedva posle 7 meseci nadjoh molera da mi okreci stan od 59 km. Tako je sa zanatlijama. A preko portala ih ima ihihi. Skoro ce izbori, pa ce se pronaci neki mozda bolji mozda gori.
Ne lupetaj.
Ubedljivo najvise kukaju ovi seljaci, koji su vodu dobili prvi put pre 10-15 godina. Pre toga drndali bunare i hidrofore, skupljali kisnicu za zalivanje jer im je bila skupa struja da zalivaju pumpama. Pa ih brze bolje zaparlozili, a osladilo im se da kradu gradsku vodu, cim krene zalivanje, skidaju vodomere i vracaju pred citanje… Ali najbukvalnije seljacka filozofija…
NISMO MI JOŠ DOVOLJNO PALI DA BI USTALI
Hitno Cacak mora da obnovi vodosistem Beljina u punom kapacitetu, jer ovaj sistem vodosnabdevanja ce biti samo jos vise problematican
Radujem se, zbog onih koji kažu da ih politika ne inetersuje…a naprednjacima želim da im potomci
žive u zemlji koju su stvorili.
A sta je sa Beljinskim vodovodom odakle se ceo Cacak snadbevao
Sram vas bilo preljina i okolna sela od preključe kapi vode nema niko da pita za stoku imal vode a nekmol za ljude a sasela se hranite djubrad jefna
Ma ljudi nemojte više da kupujete te diplome,vidite da nisu dobre.
Mnogo ste nerealni sa komentarima,ocekujete da sve ide kako vi zelite,nije ljudski faktor odgovoran za pucanje cevi,to se desavu u celom svetu a samo kod nas kriva vlast i predsednik,lupate gluposti,do juce ste isli u kondurama a sad problem nekoliko dana bez vode na cesmi,imaju cisterne po gradu
Slazem se Jovo. Sve ovo se dogadja I drugima samo sto nas to ne pogadja I ne interesuje. Samozivi smo. U pravu ste za kondure ja bih dodao I poljske WC ali pokondidili su se. Odmah se navikli na konfor. I najglasniji su izgleda, procenjujem po komentarima. Kolko dece u svetu nema vodu pa se muce I snalaze. Ej Srbi moji.
Nije ljudski faktor kriv naravno. Ali naravno da je vlast kriva jer na sve strane krade a ne održavaju vodosisteme i još mnogo što šta. Nemojte nam o tome šta je bilo pre, pre nije imalo i svi su tako živeli. Mi tu vodu debelo plaćamo i naravno da za ono što debelo plaćamo oĉekujemo i da ima. A vama ako je ovo sve normalno da mi konkretno deca nemaju da se okupaju idu u vrtić i školu gde nema ĉime da se opere dete koje je ceo dan u peleni posle nužde, najbolje da se još i zarazimo. Ĉime će žene koje imaju više dece da operu veš za tu decu jer ovo što gospoda objavljuje je totalna neistina cisterna do danas popodne nigde nije bilo a vode u pojedinim mestima nema ni kapi 3 dana. Sram vas bilo za komentar vi ste izgleda izašli iz opanaka ali one iz vas nisu. Da li će sad smanjiti raĉune za vodu ili ćemo te silne litre što su se gubili u sekundi opet platiti narod koji se napatio bez vode.
Ne znam gde ti Snezana zivis. Danas na Keju ceo dan 1 cistetna sa pijacom I 1 sa tehnickom vodom. Kako cujem tako je u celom gradu. Znaci lazes Snezana. Mislim da Imas skupljen bes od ranije I ovo je, na stetu, dobra prilika da izlijes sav bes, jed. Samo da te pitam da li ti je lakse posle ovolikog pisanja.
Gde u celom svetu, navedi nam konkretno molim te????
Pa zivimo u crtanom filmu. Ne znam kada ce ovaj narod da otvori oci. Ovo moze da ide u nedogled. A gospoda postavila cisterne u grad. Sta je sa okolnim mestima, sa ljudima na selu?! Sramota da vece nema
Ko da i nisu 10 cisterni na ceo grad kad bi svi dosli po vodu ne bi imali ni za po soljicu.
Znači, možemo očekivati pri narednom puštanju pucanje na nekom trećem mestu? Zar je cevovod u toliko jadnom stanju? Građani su koristili tu vodu za piće.
Cev koju danas menjaju razbili majstori koji su menjali prethodnu cev u utorak.
Ja ne verujem u nijednu izgovorenu reč ovog čoveka.Čak ne verujem ni da je na slici. Samo verujem kad pogledam u česmu.
Zovnite vi naseg Vucka da posalje jednog robota da kaze kako majstori da postave i zavare ovu cevku a mi ce mo kafu sami da kuvamo jer od ovih nasih strucnjaka sto sede u foteljama nema vajde.
kakva ekipa totalno nesposobnih polupismenjaka
pa kad srede ovu cev, onda ce da pukne iznad te nove cevi stara losa betonska…i tako celo leto u najavi
Sram vas bre bilo, ovo što se desilo je nedopustivo i za kolektivne ostavke svih odgovornih kadrova. Na stranu što u 21. veku ne sme ni da dođe do ovakvih havarija, da su ove cevi trebale da se prate i kontrolišu, nezamislivo je da je potrebno ovoliko dana da građani dobiju pristup vodi. O tome što se jedna cev popravi a sutradan pukne susedna neću ni da govorim, kao da živimo u crtanom filmu.
Najbolji i najrealniji komentar !!!