
Studenti u blokadi i grupa građana koja se na njihov poziv okupila ispred Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja (DIF) u Novom Sadu, nisu dozvolili dekanu tog fakulteta Patriku Dridu i profesorima da uđu u zgradu fakulteta.
Drid je jutros oko devet časova sa kolegama profesorima došao ispred zgrade fakulteta, ali im studenti u blokadi, koji od 22. aprila ne dozvoljavaju ulaz u zgradu zaposlenima, nisu dozvolili da uđu na svoja radna mesta.
U jednom trenutku je ispred fakulteta stigla Žandarmerija u opremi za razbijanje demonstracija i pokušala je da potisne okupljenje na glavnom ulazu.
Okupljeni studenti pravili su buku zviždanjem i duvanjem u pištaljke i vuvuzele.
Policija je guranjem i pendrecima reagovala na okupljene studente, građane i aktiviste ispred Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja, a upotrebljen je i biber sprej, kako bi se Žandarmerija probila do ulaza u zgradu. Novinar Žarko Bogosavljević rekao je da je Žandarmerija upotrebila biber-sprej, koji je i sam osetio, prenosi Fonet.
Okupljeni su skandirali policiji „Ubice!“, a studenti su sa zgrade fakulteta polili policiju vodom.
Dekana su građani i studenti polivali vodom, dok su jajima gađali pripadnike policije.
Studenti i građani koji su se okupili ispred fakulteta blokirali su vozilo Hitne pomoći u kome se nalazio dekan, uz skandiranje „izlazite napolje“, „Izdajnik“, “ Ko ne skače taj je ćaci“…
Nakon što su studenti na megafon pozvali da se dekan pusti iz vozila, jer mu je loše i treba da mu se ukaže pomoć, određeni deo studenata i građana se povukao, dok drugi i dalje nisu dozvoljavli dekanu da napusti vozilo Hitne pomoći.
On je ipak izveden uz asistenciju policije i uz uzvike i negodovanje okupljenih koji su ga polivali vodom.
Dve ekipe Hitne pomoći iz Novog Sada zbrinule su četiri povređene osobe u sukobu studenata i građana sa policijom ispred Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u Novom Sadu, potvrdio je za RTS dr Zoran Krulj, portparol Hitne pomoći.
Krulj je dodao da su povređene tri ženske i jedna muška osoba.
Izvor: Morava info, FoNet, Beta







Goli Otok, kakva crna demo(N)kratija!
stop naprednom teroru
Stop vise tvom teroru.
stop blokadama, policija u službi blokadera.
E ovako treba da izgleda novinarski izveštaj.Činjenice.Pa nek svako sudi kako hoće.