Infarkt završnica u hali kraj Morave, Borac slavio nakon produžetka

12
1111

ČAČAK – Još jedna drama u hali kraj Morave, ali ovoga puta sa srećnim krajem. Borac je nakon produžetka savladao Zadar rezultatom 79:73 u utakmici 18. kola ABA lige.

Velika borba vodila se tokom čitavog meča koji bio od izuzetne važnosti za obe ekipe. Zadrani su bolje otvorili utakmicu, ali je Borac brzo odgovorio i prvih 20 minuta rešio u svoju korist sa šest poena suficina.

U nastavku su gosti ponovo počeli da dominiraju, krajem trećeg kvartala susret su uveli u egal, a boljom igrom u poslednjoj deonici bili su nadomak trijumfa. Imali su gosti iz Dalmacije praktično dobijen meč, ali je Mavra promašio, ispostaviće se, krucijalno slobodno bacanje. Rezultat na semaforu tada je bio 63:65. Hanter Hejl je na pet sekundi do kraja realizovao oba slobodna bacanja i ušlo se u produžetak.

A u dodatnih pet minuta na terenu je postojala samo jedna ekipa – čačanski Borac. Ilija Đoković koji se to tada mučio sa šutom sa distance i za 40 minuta se nije upisao u listu strelaca, rešio je meč trojkom, pa asistencijom za Todorovića i onda polaganjem u kontri. Zatim je Radovan Đoković ubacio trojku za 75:67 i to je bio znak da publika u hali kraj Morave počne da slavi.

Najefikasniji igrač susreta bio je Radovan Đoković sa 18 poena, a pratili su ga Tomašević sa 14, Hejl sa 13 i Todorović sa 10 poena.

U poraženom sastavu Tompson je imao 17, Karter 14, a Junaković 13 ubačenih poena.

Nakon ove važne pobede Borac ima šest trijumfa i 10 poraza. Večerašnji rival ostao je na skoru 5-11. U narednom kolu Čačani gostuju Partizanu.

Izvor: Morava info

Prethodni članakMuzej srpske košarke biće otvoren u Čačku u oktobru 2023. godine
Sledeći članakMarinović: Do kraja smo verovali da možemo do pobede, hvala neverovatnoj publici