Ipak ništa od Spartaka, Pavle Nikolić odlazi u Ameriku

5
1014
Foto: Dragana Stjepanović

ČAČAK – Evropska, a posebno srpska kolonija u NCAA ligu postaju sve jače. Dosta se ovdašnjih igrača obavezalo na vernost brojnim univerzitetima, ali daleko od toga da je neko u svom klubu imao veći i značajniji učinak od Pavla Nikolića.

Prema pisanju Džonatana Givonija krilni centar Borac Mozzarta će karijeru nastaviti na Marej Stejtu, univerzitetu koji su svojevremeno pohađali nekadašnji igrači beogradskih večitih rivala Kem Pejn i Ajzea Kenan.

Čačanin je ove sezone bio pravi lider tima iz grada na Moravi. Nikolić je u proseku beležio učinak od 15,7 poena i 5,1 skoka, dok ga je tokom igranja za Borac odlikovala odlična igra kako u reketu, tako i van linije 6,75, pa je tako godinu završio sa 34 posto uspešnosti u šutu za tri poena. Takođe, Nikolić je igrama u dresu Borca s pravom zaslužio zvanje za jednog od najboljih igrača na svojoj poziciji u ABA ligi. Nedavno se pojavila informacija da će postati novi košarkaš subotičkog Spartaka, ali je opcija odlaska u Ameriku ipak prevagnula.

Njegove igre očigledno nisu prošle nezapaženo, jer je najpre dobio poziv i od selektora Dušana Alimpijevića, a sada se seli na koledž, gde će biti deo izuzetno jakog nadmetanja u NCAA karavanu.

Izvor: Mozzart sport

Prethodni članakČačak ponovo bez vode usled novog pucanja cevi na glavnom cevovodu
Sledeći članakU toku sanacija novog kvara na vodosistemu “Rzav“

5 KOMENTARA

  1. Znaci nasa deca na koledz, G-ligu, poneko u NBA. Nama stanci u timovima od 30 miliona. Zasto KK Crvena zvezda nije mogla da dovede ovakvog igraca. Zar ne vide da bi mogao da bude „novi Kalinic“ i u klupskoj i u reprezentativnoj kosarci? Ugovor od 4 godine koji bi bio adekvatno placen, ne samo za stipendiju. Deca idu na koledz jer su poceli da placaju njihov angazman, pritom su i u izlogu za NBA timove i imaju dobru minutazu. Ne mogu da verujem da ovakav igrac ne bi mogao u prvoj sezoni da igra u nasim EL timovima bar ABA ligu, a kroz godinu-dve da postane i oslonac tima.

    • pa mozes da verujes daj mi 3 igrača iz Srbije poslednjih 3 sezone koji je napravio karijeru u Zvezdi ili Partizanu? Drugo aj budi realan jel stvarno mislis da bi Pavle u ovom trenutku mogao da igra tipa utorak protiv Vezenkova i Pitersa , pa četvrtak protiv Hejs Dejvisa i Juancha , pa dalje da ne nabrajamo? Ovako 2 sezone sa Amerima tamo gde ce imati mnogo mesta i vremena za individualni rad i napredak , uzece lepe pare , videće sveta , pa ako Bog da eto njega sa 25 godina u Evroligii

  2. Odličan potez što se tiče novca i škole a što se tiče igranja slaba vajda? A u Borac se nikada neće vratiti,jedino ako propadne kao Ćurčić pa nema gde nego ovde,opet meso.udaš MVP! Ali ti to radiš najbolje legendo- nastavi!

  3. Odličan potez. Spartak nije bio neko rešenja za Pavla. Sreću mu želim u toj Americi, nadam se da će se jednog dana vrati u naš BORAC.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here