Jelesijević: Nestašica vode nije posledica “više sile“, već nebrige, nesposobnosti i nespremnosti

30
1657

ČAČAK – Opozicioni odbornik Pavle Jelesijević oglasio se povodom vanredne situacije koja je proglašena u Čačku usled nestašice vode.

Njegovo saopštenje prenosimo u celosti:

Čačak 2026. godine – grad bez vode.

Jedan kvar i ceo grad staje. Nema vode za piće, nema tuširanja, nema osnovnih uslova za život. A gde je vlast? Gde su planovi? Gde su rezerve? Gde su cisterne po mesnim zajednicama?

Za poreze, kazne i izvršitelje su uvek organizovani. Za narod – “snađite se“.

Najstrašnije je što su u obaveštenju “Vodovoda“ priznali da sopstveni izvori nisu dovoljni za grad. Znači znali su da sistem nema sigurnost, a ništa nisu uradili.

Građani Čačka danas ne traže luksuz. Traže vodu.

I ne, nije ovo “viša sila“. Ovo je posledica godina nebrige, nesposobnosti i nespremnosti.

Trgnite se Čačani, da ih pošaljemo na smetlište istorije!

Izvor: Morava info

Prethodni članakVladan Milić: Očekujemo da građani tehničku vodu dobiju u sredu
Sledeći članakVeliki uspeh mladih čačanskih odbojkaša: Kadeti Lotusa četvrti na Prvenstvu Srbije

30 KOMENTARA

  1. Pavle i njegova drugarica medicinska sestra dobijaju novac Nemacke vlade da polako popuste i udalje se od ideje koju trenutno forsiraju.Drzimo se mi onih koji o nama brini, ziveo SNS i nas Aca.

  2. Ljudi ovi sto vode opštinu Čačak su 95%nesposobni, to je nesporno i mora se priznati, ali ovabrate ubi vise, samo ceka da se desi nesto lose u gradu, nebi li izasao da nam pokaze svoj intelekt, daj brate smaras i ti i ovi koji vode grad, ne bih vas glasao sanse nema!

    • Trideset godina vlast u Čačku ne valja. Jedino su Dveri predvođene Boškom Obradovićem uspele da sa vlasti u Čačku uklone korumpiranu vlast Nove Srbije. Jelisijević i Ćalović, pre će prići korumpiranoj vlasti SNS a , nego što će uspeti da ih skinu sa vlasti. Opozicija Čačka i Srbije nije zaslužila da dođe na vlast. Zato svi na izbore i glas za Studentsku listu.

  3. Dečko, ti blage veze sa životom nemaš. Sebe preozbiljno shvataš. Idi u Amaeriku i čisti riblju krljušt kao što si i radio. To je prava mera za tebe.

  4. Jedva čekam da ovaj i ovi njegovi dođu na vlast.
    Ko je sve vladao mogu i ovi elebaci.
    A onda baš da vidim ko će im biti kriv kad uvidimo da su nesposobni za upravljanje i vladanje.
    Jedva čekam da uživam u njihovoj predstavi

  5. Valjda treba obaveštenje neko gde se cisterne nalaze a ne da lutamo i tražimo,ima i onih koji su nemoćni da dođu do cisterni,ti košutnjak si pravi debil!

  6. Voda,razni komentari za i protiv a zašto banda ne isplaćuje subvencije za poljoprivredu,zamazali oči sa nekim malim procentom isplate,prekinuti štrajkovi seljaka,Pavle sve ste u pravu,da ste vi sada na vlasti,inda bi vas napadao,najgore rukovodstvo u istoriji Čačka je dolaskom sns sekte na vlast!

    • Otkud sad ta tema? Ej tema je voda, nema je. Puklo nesto ne razumem sta. A subvencije, prvi bi ih ukinuo Pavle kao da gledam. Njemu i kamarili trebaju pare. A i ja bih da sam sadasnja vlast. Seljacima nista ne treba dati.

      • Jero botu,tema je sve što znači život za čoveka,a tebi ako se ne sviđa ne čitaj,naravno prati tv pink,informer,kurir,jedi parizer i popi lekić!

  7. Samo se on oglasava po pitanju vode non stop.
    Gde su ostali odbornici opozicije?
    Gde su aktivisti?
    Gde je ispostava Bia-cacanski front?

  8. Dule,ne kritikuj nego na moravu! Nisi ti to dobro video da nema cisterni. Verovatno se koriste u privatne svrhe kao i sva mehanizacija vodovoda i ostalih javnih preduzeca.

  9. Ovo je posledica toga što o ovaj nesretni grad i javna preduzeća vode stručnjaci poput dotičnog Jelesijevića koji se od njih razlikuje samo u tome što se ovima zalomilo da budu na vlasti, dok stručnjaci opšte prakse poput Jelesija, koji ni pedalj nisu odmakli od Stevanića, Bratuljevića, Đokovićke, Tefilovića…o tome maštaju. Drugim rečima matrica je ista, samo su u pitanju nijanse.

    • Bravo! U centar! Političari našeg grada su dno dna. Potrebno je pronaći stručne ljude iz raznih oblasti van politike, da nam spasu grad od štetočina.

      • Imali smo strucne u sps i u ds pa sta su uradili za nas grad?Veliko nista.Treba da dobiju sansu ljudi koji vole svoj grad i spremni su da izginu da krenemo napred!

        • Pavle voli ovaj grad? Idi begaj. Sto ga rusi I ruzi? On i njegova gungula su bezosecajni za bilo sta I bilo koga. Samo ga pogledaj, sve ce ti se kazati. A ti ga podrzavaj niko ti ne brani. Pa demokratija je, ovde cak 1000%.

        • Od ponovnog uvođenja višepartijskog sistema glasao sam protiv SPS, ali moramo biti poštenl pa reći da što se lokala tiče ni nazadnjaci ni lampekovi džovani nisu ni prići SPS lokalnoj vlasti. Treba li jači argument od činjenice da, uprkos inflaciji, sankcijama i ratovima, 1996. godine kada je došlo do smene vlasti u Čačku nijedno opštinsko javno preduzeće nije poslovalo sa gubitkom. Tvrdnja je lako proverljiva, dovoljno je ući na sajt Biblioteke i pretrakeljisati digitalne brojeve Čačanskog glasa iz tog perioda. Naročito one iz 1997. u kojima su izveštaji sa lokane Skupštine kada se raspravljalo o radu javnih preduzeća i ustanova u kojima je nova vlast uveliko postavila svoja rukovodstva i uporediti ih sa izveštajima o poslovanju na kraju prvog mandata lampekove vlasti.

          • Tako je.
            Ovaj Ðura Mutavi proziva ove koji su trenutno na vlasti i koji je činjenica veze sa mozgom nemaju ali ni on veze nema ,sem da bude. Ne zna vola u dupe da pogodi !
            Vratite u Rzav Ljuba Lazovića i u Vodovod Pantovića !

  10. Ugasili su stari vodozahvat sa Morave u Beljini. Bolje je imati i tehničku vodu za higijenu nego nikakvu a svake druge godine su, ionako, redovne restrikcije zbog niskog vodostaja Rzava… Dal’ ćemo se opametiti ikada i zašto ne?!

    • Laz kao I za sve, laz do lazi. Ja sad na Keju natocio 2 kanistera. Jedino ako neces cisternu u dvoristu. Joj sugradjani moji, tako mi nas je zao sto smo losi kao mulj, blato.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here