
ČAČAK – Jutros u 6.05 časova došlo je do havarije na magistralnom cevovodu fi-1.200 u Gorobilju, usled čega je prekinuto redovno vodosnabdevanje korisnika koji se snabdevaju sa sistema “Rzav“. Nadležne ekipe JP “Rzav“ odmah su izašle na teren, a u sanaciju kvara uključene su i ekipe “Srbijavoda“.
Prema prvim procenama, reč je o ozbiljnom oštećenju na magistralnom vodu.
Direktor JP “Rzav“ Matija Bratuljević rekao je da je ovo treći put u poslednjih 20 godina da dolazi do pucanja cevovoda na ovom potezu.
- Sve raspoložive ekipe i mehanizacija angažovane su kako bi kvar bio otklonjen u najkraćem mogućem roku i kako bi građani što pre dobili vodu. Zajedno sa ekipama “Srbijavoda“ ulažemo maksimalne napore da se sistem što pre stabilizuje i da krajnji korisnici dobiju vodu. S obzirom na ozbiljnost oštećenja, sanacija zahteva vreme i veliku koordinaciju svih službi – izjavio je Bratuljević.

Zbog novonastale situacije, Gradski štab za vanredne situacije grada Čačka je peoglasio vanrednu situaciju, a zamenik gradonačelnika Vladan Milić posetio je mersto gde se dogodila havarija.
- Grad Čačak će, u saradnji sa JKP “Vodovod“, preduzeti sve neophodne mere kako bismo obezbedili minimalne količine vode za najosetljivije ustanove. Pre svega mislimo na Opštu bolnicu i predškolske ustanove. Iz naših bunara biće obezbeđene minimalne količine vode za niže delove grada. Očekujemo da u sredu u jutarnjim časovima Čačak dobije vodu za tehničku upotrebu na celoj teritoriji Čačka – izjavio je Milić.
Nadležni apeluju na građane da vodu koriste racionalno odmah po uspostavljanju sistema, kao i da prate zvanična obaveštenja Grada Čačka, JKP “Vodovod“ i JP “Rzav“ o daljem toku sanacije i normalizaciji vodosnabdevanja.
Izvor: Morava info









Veterinar i portir rešavaju havariju magistralnog cevovoda ,građani budite spokojni,,,
Matija Bratuljević je pre 6 meseci postao direktor JP Rzav. Inače dugogodišnji portir u Pošti pa je 2015. god. kupio diplomu u Beranama u učionici jednog vrtića.
E sad, Bog nas pogledao, jer u pitanju je voda, a zamislite da je direktor za vazduh!?
Tri dana ne bi imali vazduha.
Samo napredno u 90-te . Serpa na sporet, lonce u ruke a jos malo ce mo u red za ulje i hleb. Ziveo SNS
Nema više Smederevaca!
Prosli put je bilo tehnicke vode iz cacanskog vodovoda. Moravske kao i za pice. Sta je ssd problem
Gde su cisterne sa vodom? Vi niste normalni. Proglasili vanredno stanje a ne znaju ni sta to znaci.
E moj stevanicu ko je tebi neko kadar. Doduse ne tvoj, zatekao si to, ali bar menjaj ako sad mozes i stavi ljude koje pre svega narod ceni, imaju harizmu, i znanje za to
Dosta je ovoga vise, ovo je prevrsilo svaku meru
U facu im se vidi da ne znaju nista- ko nama vodi grad to nema nigde, i koliko god da se trudi nece ga nesto ni narod ni sns clanovi ni niko. Manjaj ovo stevanicu, dok nije kasno
Veterinar o vodi? Ljudi moji, dokle je ovo otislo?
Hocemo izjavu Pantovica i drugih ljudi, necemo ovih sto ne znaju nista. Ko moze da poveruje da ovaj zna sta je rekao?
Ljudi jel stvarno neko ovo glasao? Stevanicu, jel vidis ti ko ti cini stranku? Sa ovima ides na izbore?
Nema ovo sanse vise da prodje kod naroda, izlizane price, preletaci i “strucnjaci”
Haoss
Pre15 ima smo cisterne sa vodom postavljene a sad nema nista važno je da ima benzina da se voze a i piva
BLOKADERI I VODU HOĆEJU DA IMAJU
Malo je ovo sve sumljivo , prvo nije imalo gasa u sred zime a sad nema vode kad krecu vrucine i to Zapadna Srbija , bas cudno . Cudi me da se ovo ne dogadja u Beogradu . Izgleda da nas neko opasno zeza
Idioti jedni, šta narod da pije. Idite po dvorištima kod ljudi koji imaju pumpe i uzorkujte da se ljudi ne bi potrovali… Zavod za javno zdravlje na teren i neka uzorkujte kao nekada što je bilo.
Pumpaaaj neznalice ćacije!!
A do srede šta će biti sa kanalizacijom? Ubrzajte a vi sugradjani malo se izdržite od nužde ili kisela voda u kotlić i bićemo najskuplje seronje u regionu
Sve čega su se dohvatili je u havariji. Čačak i okolina bez kapi vode. Nalepite i na cisterne Srbija pobeđuje, ako već niste.
Ovo je najbolji komentar, Država propada, oni glođu li glođu al zato Srbija pobeđuje!!!
Prvo da se pojavi neka cisterna u gradu, nista me ne bi iznenadilo sa nalepnicom Srbija pobedjuje
Ja ne brinem,na slici portir i veterinar to završavaju rutinski.
Sve suv tehnoog!! Svaka cast!!
Dobro, tehnička voda u sredu.
Kada će voda iz gimnazije ?
Glasajte opet SNS !
Naravno da hoćemo.
Ovaj Bratuljević mi liči na majonez ( u sve se meša).
Stručnjak za svaku oblast gde je bio direktor