
GORNJI MILANOVAC, RUDNIK – U toku je završna faza radova na izgradnji otvorenih bazena na Rudniku.
Predsednik opštine Dejan Kovačević, nakon obilaska gradilišta, izjavio je da se radovi odvijaju po planiranoj dinamici.
– Šef gradilišta me je obavestio da su trenutni radovi u planiranoj dinamici i da će sve biti gotovo do kraja juna, kako bismo početkom jula mogli da predamo bazen na korišćenje građanima. Svesni smo da nas je korona omela u izvođenju radova, da se zimski period produžio, pa stoga građevinska sezona nije otpočela na vreme. Velika je razlika u odnosu na prethodni put kada sam obišao gradilište i planiram da u narednih mesec dana dolazim češće kako bih osigurao da se sve uradi u roku i dogovorenom kvalitetu – rekao je predsednik Kovačević.
Kovačević je dodao da će biti raspisana javna nabavka za izgradnju prilaznih puteva sa obe strane bazena, a u planu je i proširenje postojećeg puta.
– U projektu se takođe nalazi i parking koji će biti na raspolaganju posetiocima. Pored ovoga, ostaje još i opremanje svlačionica i kafića kako bi objekat od prvog jula bio predat na upotrebu Sportsko-rekreativnom centru – naveo je on.
Izvor: Morava info








