
Ministar trgovine Tomislav Momirović sutra će sa predstavnicima maloprodajnih trgovinskih lanaca razgovarati o pojeftinjenju proizvoda koje građani svakodnevno koriste.
To je danas najavio njegov kabinet.
Najavljeno je da bi trebalo da se postigne dogovor o sniženju marži.
Očekuje se da se svi učesnici u lancu odreknu dela marže za određene proizvode i to ne samo za osnovne namirnice.
Inače, u proteklom periodu guvernerka Narodne banke Srbije više puta je istakla da su trgovačke marže previsoke, ali da ta instituacija ne može da utiče na njihovo smanjenje, dok je s druge strane ministar Momirović tvrdio da marže nisu previsoke.
Izvor: Beta









Ovo je smehotres.
Trgovci da smanje marže a država podiže akcize. Pa oni ovaj narod smatraju retardiranim kada daju ovakva nebulozna saopštenja.