
Ako nas Evropski parlament pozove na razgovore o izbornim uslovima – doći ćemo, ako nas pozove predsednica Skupštine, nećemo, rekao je za N1 predsedavajući Saveza za Srbiju Boško Obradović.
Obradović kaže da je Savez za Srbiju cenio da je inicijativa predsedavajućeg Spoljnopolitičkog odbora Evropskog parlamenta Dejvida Mekalistera za posredovanje u dijalogu o izbornim uslovima dobrodošla, ali zakasnela za izbore koji se najavljuju za mart 2020. godine.
SzS navodi da posredovanje u dijalogu ne odlaže kampanju za bojkot i ne menja odluku o neučestvovanju na „lažnim izborima“ najavljenim za mart.
– Posredovanje u dijalogu može imati za cilj isključivo postizanje Sporazuma o poštenim i slobodnim izborima, mehanizme sprovođenja i rok od devet meseci za održavanje pravih izbora – navodi se u saopštenju SzS-a.
Iz SzS-a navode da su predstavnicima Evropskog parlamenta više puta „jasno rekli“ da od ispunjenja preporuka i zaključaka Stručnog tima protesta Jedan od pet miliona neće odustati.
– Na to smo se obavezali potpisujući Sporazum sa narodom. Posledica neprihvatanja tih zahteva je odluka o bojkotu izbora – navodi SzS.
Izvor: N1








Isidora ,ako mi se slucajno nekad zatrazi da pojedem sendvic kupicu kod Šiša.A ti kao neki vajni intelektualac mogla bi malo bolje da objasnis Boskovu ulogu u misaonoj vlasti.
Bosko (veseljko) ceo svoj politicki zivot zna sta nece,zna sta nije dobro a nikago da kaze sta bi on uradio da je vlast.
Da je Boško na vlasti kupovao bi ti sendvič svaki dan.
SNS nam obecao asfalt 2016 pred izbore i slagao nas !
Koga da pozove Evro.parlament ? Tebe sto imas 0,05 posto glasaca.
Sta sve ovaj Bosko bunca ljudi moji…Ni sam vise ne zna sta hoce….STRASNOOO…
Treba malo biti i samokritika…
Znamo za biljke režima i ozbiljne propuste svih…..
Ali i u opoziciji ima uljeza,koji su u ranijem periodu imali upitni ulogu i rad, koji se nisu baš proslavili…sad u novom ruhu da zaboravimo doprinos…
Stranci nam često ne pomažu, a pojedini akteri i u vlasti i u opoziciji kao da su u nekoj vezi sa nekim strancima itd
Ko su ovi u rektoratu, iznenada? Ko ih ubacio ,domaći ili strani elementi da naprave kuršlus,..