ČAČAK – Pedesetak nezadovoljnih građana održalo je danas protest ispred zgrade Gradske uprave u Čačku.

Oni su protestovali od 14 do 16 časova, izražavajući na taj način nezadovoljstvo zbog izgradnje vidikovca na Kablaru.
Naglasili su da im im je dosta betoniranja, behatoniranja i zastakljivanja prirodnih lepota i podsetili da je zbog izgradnje pristupnog puta na vrhu planine posečeno skoro 200 stabala, što je, kako su istakli, nasilje nad prirodom i životom.
– Prema našim informacijama gore se pravi hotel. Mnogi ljudi pominju da je premijerkin brat kupio zemljište, te da nedaleko od vidikovca planira taj objekat – rekao je jedan od organizatora protesta Miloš Kuvekalović.

Pesnik i ekološki aktivista Jevđenije Julijan Dimitrijević rekao je da “čuvarima Kablara“ nije dozvoljeno da kampuju na planini, zbog čega su bili primorani da izraze protest ispred zgrade Skupštine grada.
– Vlast je zaobišla sve zakonske instance. Ucenjuju ljude na toj planini za kanalizaciju koju će dobiti u slučaju izgradnje vidikovca – kaže on.

Okupljeni su u jednom trenutku pokušali da blokiraju saobraćaj u Ulici župana Stracimira tako što su naizmenično prelazili preko dva pešačka prelaza u zoni ispred zgrade Gradske uprave.
Izvor: Morava info









Nabeđeni ekolozi, bukači, mrzitelji, uličarenju skloni „radi pravde“, neznalice, neradnici, neprijatelji napretka Srbije, do kada će maltretirati većinu građana i ometati im život? Molim zaštitu od ovog nasilja!!!!
Hotel na Kablaru? Da li je moguće da ne možete da smislite bolju laž. Što je najgore ima pavijana koji veruju u to.
Na nasu srecu nema ih mnogo ali su toliko drski I bucni da se stice utisak da ih ima. Pa su I oni to umislili I nemaju meru.
stop naprednom teroru
Stop tzv ekoloskom teroru. Ko ne zna bas nista, prica o ekologiji. Misle da je ekologija samo suma. Nije, nije. To je nauka. Nego im neko pruzio prst I oni misle da su vazni pa nemaju mere.
Da je sreće da se napravi hotel.
I ja bih voleo. Ali ovi „Ekolozi“ bi vise voleli prodavncu pa bi tu pili pivo. Nekako mi lice na to. A i zdravije je, manje se unistava zelenilo.
Prvo je bio hotel u Ovcar banji, cim se pojavila tamo prvi put…pa kad im je ta teza posle 3 godine propala, sad je hotel i kockarnica na Kablaru 😂 Kuvekalovicu, ko te placa da LAZES i uznemiravas javnost?
Ljudi dragi. Veeelike pare su u opticaju. Boli njih ona stvar za Kablar, Srbiju. Majku bi prodali za pare. Lazu kako zinu. E sad ko im verije…..
Bio je i viseći most u O. Banji pa se srušio kako su ga održavali. Možda će da naprave viseći most na Kablaru ovi tvoji neimari
Da li ovi stvarno veruju da ce nesto da promene?Dajte ljudi uozbiljite se…
Vidi šta je botova……sviđa vam se betoniranje Kablara? Parizer je u sredu, uživajte……
Kakva gradnja hotela, morončino!? Što lažeš narod. Kako možeš da budeš toliko pokvaren. Građani treba da znaju da je priča o gradnji hotela na Kablaru najobičnija glupost i najbezočnija laž. Ali oni koji nemaju stida nemaju ni problem da takve laži šire.
Koje lupanje, to je strasno! Pa prosto je izvršiti uvod u planske akte i videti da na Kablaru nije predvidjena gradnja hotela. Još lakše je izvršiti pretragu na e-katastar i videti ko je vlasnik parcela oko vidikovca a i šire. Kako vas nije sramota da lažete! Zašto to radite?
Iritiralii ste meštane na Kablaru sa namerom da napravite sukob i u tome Vam pomaže N1 sa huškačkom propagandom.
Najžalosnije što ste dozvolili da sa Vama manipulišu koje kakve neostavrene ličnoti može se reći prevaranti,žutokljunci,lažovi,,…
Neću im navoditi imena a jedna je od njih bio pre nekoliko večeri na N!.
Ja ga znam iz gimnaziskih dana,jedna osorne,bezobrazna i samoživa lićnost koja je umislila da je neko ko je bitan u Čačku.
A ustvari obična neradničina koja se preko partijskih funkcija gledala kao da se “ukotvi“ i da se nešto pita.
Tužno i jadno za ovaj grad da su se oni za nešto pitali.
A jel ljudi ne zasluzuju da imaju struju, vodu, kanalizaciju i bez vidikovca?
Koja zamena teza, a ko to tvrdi? Nadjite bolje argumente.
A da pokusate da nadjete argument zasto ti ljudi nemaju struju, vodu, kanalizaciju put, ili da nadjete argumente zasto su zagadjene reke, hrana, voda, ili da nadjete argumente zasto su putevi puni rupa, ili mozda da nadjete argumente zasto se bolnica raspada, ili da nadjete argumente zasto u srednjim skolama nisu popunjena sva mesta…verujem da mozete, ako zelite da nadjete argumente, a mozda nakon toga nadjete i argumente zasto sve manje ljudi zeli da zivi u ovom zlatnom dobu prepunom argumenata.
Ala si nabrojao svaka ti cast. Samo da Te pitam da li si disao kad si ovako I ovoliko pisao. Mogu da zakljucim da si bio besan I u grcu. Savet strucan, primiri se malo, odahni, uzmi vazduh. Puci ces. Nije sve tako crno.
Slava krotkima, njihovo je carstvo nebesko
Više od polovine prisutnih uopšte nisu iz Čačka. Izgradnju vidikovca u vrh glave ne podržava 2000 ljudi u gradu od 100000 stanovnika. Samo je ta manjina glasna i bezobrazna.
Dovedi ti tih 98000 što podržavaju izgradnju. Da počne kiša pa bežanija kao na istorijskom mitingu. Ljudi čekaju sredu da kupe parizer jeftinije i da im krene u životu
Prijatno ti Nikola. Garantujem da I ti jedes sendvic. Mozda ne sa parizerom posto si verovatno „otmeniji“. Ali ta mantra sa parizerom ne prolazi kod pametnog sveta.
Izgleda da si mnogo pokisao na istorijskom mitingu pa si prolupao. Sutra četvrt hleba i parizer.
Nidzo, neko mora I da radi. Porodice da se izdrzavaju. Deca da se skoluju. Kao svuda u svetu. Ove nazovi manifestacije su za zgubidane, besposlicare. Pa neka ih. Ne treba im pridavati paznju. Ni slusati sta pricaju.
Ovi se bas opustili, nemaju podrsku planinara, sugradjana, facebook elite pa nabrajaju sta ce sve biti na Kablaru iz edicije Trece oko! Ahahahaha Koji besposlicari, ovde niko nigde ne radi, samo se sele sa Gazele na Sodros pa sad malo u nas kraj da zas….