Poraz Borca u Podgorici, velika minutaža za dvojicu Ćurčića

7
858

ČAČAK – Košarkaši Borca doživeli su ubedljiv poraz od 97:73 protiv Budućnosti u Podgorici, u utakmici 26. kola ABA lige.

Čačani su se dobro držali u prvih 20 minuta utakmice. Na poluvremenu je bilo 43:38 za domaći tim.

U nastavku meča, Borac je u režiji Dude Sanadzea koji je nanizao tri trojke, stigao do izjednačenja – 52:52, sredinom trećeg kvartala, ali je Budućnost u tom momentu, pojačala stepen agresivnosti u odbrani, a u režiji Kendrika Perija i Igora Drobnjaka, pobegla na 69:58.

Borac koji je tokom tri deonice ubacio 11 trojki, nastojao je da se vrati u meč na isti način, ali su Podgoričani sprečavali otvorene pozicije za šut, stigli su do lakih poena iz tranzicije, poveli su sa 72:63, a zatim mirno priveli utakmicu kraju.

U porazu raduje velika minutaža dvojice talentovanih košarkaša borca sa istim imenim – Đorđe Ćurčić. Mlađi od njih, Đorđe M. Ćurčić, koji ima 17 godina i još uvek je kadet, igrao je 21 minut i postigao 13 poena. Efikasniji od njega bio je samo Marko Pecarski sa 14. Đorđe V. Ćurčić na parketu je proveo 14 minuta i postigao dva poena.