ČAČAK – Potpredsednik Narodne stranke dr Aleksandar Radojević izjavio je da je način na koji je uspostavljeno neprekidno dežurstvo u blizini tunela Munjino brdo na deonici auto-puta Pakovraće – Požega “plod nerazmišljanja“, jer je sanitetska služba organizovana za jednu saobraćajnu traku i ne može se organizovati i za drugu traku.

- To je neverovatno rešenje. Sanitet će ulaziti na auto-put do tunela Munjino brdo, a pitam se samo kako će sanitet ući u traku u pravcu Požega – Beograd, da li preko Požege ili u kontrasmeru. Ovo je neuspešan marketinški potez vlasti koja na taj način pokušava da zaštiti sebe, a da narodu zamaže oči da brine na tu temu – rekao je Radojević televiziji N1.
On je naveo da je, po njegovom saznanju, prethodno bilo predviđeno da stanica Hitne pomoći bude izgrađena na petlji u Preljini, kod ukrštanja Moravskog koridora i auto-puta Miloš Veliki, i da je ta stanica trebalo da ima i helidrom.
- Pošto je gradonačelnik Čačka imao interes da verovatno zarad izborne kampanje počne izgradnju Doma zdravlja u Ljubiću, oni su novac preusmerili sa planirane stanice Hitne pomoći na Dom zdravlja koji se još gradi, kao Skadar na Bojani, i nije završen, a i da je završen, to je najgore mesto za eventualnu intervenciju na auto-putu, jer iz Ljubića ne može da se stigne ni do Parmenca ni do Preljine da biste ušli na auto-put – rekao je Radojević.
Radojević je istakao da u Čačku nema dovoljno lekara i da većina seoskih ambulanti radi u jednoj smeni nekoliko puta nedeljno ili ne radi uopšte.
- Građevinska i saobraćajna struka nisu dale saglasnost na sve potrebne dozvole za otvaranje auto-puta, pa su sada odlučili da postave dežurstva 24 sata dnevno ne bi li ukazali pomoć nekome ko je eventualno stradao jer neka struka nije ispoštovana – zaključio je Radojević.
Izvor: Morava info










Joj Radojevicu na sta si spao. Isti si bre kao Violeta. To je neko pametniji od tebe I Violete, njuskala, tako odlucio.Ako je tako. Ja ne znam. A i ne verujem ti. Posteno. Izgubio si kredibilitet covece.
Iz pravca Požege logično, daj neko teže pitanje