Simović: Zbog nestašice vode gradska vlast zaslužuje ozbiljnu reakciju građana, koja iz nekog razloga izostaje

23
1459

ČAČAK – Odbornik Dveri u Skupštini grada Čačka Bratislav Simović ocenio je da je situacija sa vodosnabdevanjem u gradu alarmantna, navodeći da se Čačak po treći put u poslednjih godinu i po dana suočava sa ozbiljnim havarijama na magistralnom vodu regionalnog sistema “Rzav“.

Simović je istakao da višednevni problemi sa vodosnabdevanjem pokazuju potpuni izostanak strateškog planiranja i nepostojanje alternativnih izvorišta za građane Čačka.

  • Ovo je već treće ozbiljno havarijsko isključenje. Imali smo i prošle godine pucanja cevi na magistralnom vodu. Regionalni sistem “Rzav“, koji se decenijama gradi, koristi se za dnevno-političke svrhe vladajuće garniture već 14 godina – rekao je Simović.

On je naveo da su velika sredstva uložena u akumulaciju Svračkovo, koja još nije završena, dok grad, kako tvrdi, i dalje nema rezervni sistem za snabdevanje vodom u slučaju havarija.

Posebno je kritikovao odnos lokalne vlasti prema izvorištu u Trnavi, za koje tvrdi da je zapušteno i van funkcije.

  • Čačak nema alternativu u slučaju havarijskog isključenja. Izvorište u Trnavi je hemijski i bakteriološki neispravno, a grad nije imao sluha da taj vodovod priključi postojećoj mreži niti da ga održava – rekao je odbornik Dveri.

Prema njegovim rečima, posledice nestašice vode već se osećaju u zdravstvenom sistemu i svakodnevnom životu građana.

  • Viši spratovi bolnice, uključujući dečije odeljenje, potpuno su bez vode. Operacije su stale, a građani se snalaze kako znaju. Juče je nestalo flaširane vode u marketima – naveo je Simović.

On je kritikovao i kadrovsku politiku u Javnom preduzeću “Rzav“, navodeći da je novi direktor tog preduzeća imenovan pre nekoliko meseci, nakon čega je usledila nova havarija.

Simović tvrdi da procene zaposlenih u vodovodu govore da bi normalizacija vodosnabdevanja mogla da traje između 10 i 15 dana.

  • To kriju da bi umanjili efekat vanredne situacije. Vrtići rade i pored slabog pritiska, što ugrožava zdravlje dece. Režim zaslužuje ozbiljnu reakciju građana, koja iz nekog razloga izostaje – poručio je Simović.

Izvor: Morava info

Prethodni članakPrve informacije govore da i pored curenja iz cevi u Čačku neće biti prekida u isporuci vode
Sledeći članak“Za sada nema najave obustave vodosnabdevanja, stanje u sistemu se iz časa u čas stabilizuje“

23 KOMENTARA

  1. Za infrastrukturu u Čačku je trenutno zadužen gospodin Miloš Stevanić, pomoćnik gradonačelnika za oblast mesne samouprave i infrastrukture. On je zvanično imenovan kao lice koje koordinira infrastrukturne poslove u gradu.

    Opšte je poznato da se Miloš Stevanić u Čačku, osim što mu je primarno zaduženje infrastruktura i mesna samouprava – čime se, krajnje očigledno, nije adekvatno bavio – najviše pojavljuje u kontekstu političkog kadrovanja i partijskih funkcija u SNS-u.

    Njegova ostavka na tu funkciju, nakon ponovljene havarije i izazivanja vanrednog stanja, predstavlja podrazumevani politički bon ton i minimum kurtoazne odgovornosti prema građanima Čačka.

  2. Kakve veze imaju ove havarije sa vlašću,svaka sledeća će biti u nekom vidu problema jer vodo sistem je sve stariji i logično je da će sve češće biti problema manjih ili većih..Postojeća crvena mreža je za ono vreme bila dobra i najbolje rešenje sad je to mnogostruko prevaziđeni kao i u domaćinstvima,nekad bile pocinkovana cebi za vodu azbesne za kanalizaciju sad plastika menja sve.Čačak nema alternativu za zdravu pijaću vodu osim Rzavske nema.Moravska voda može da bude tehnička i ništa više.

  3. pa organizuj druskane angazuje ortake iz koalicije cojleta i zalizanog nece gradjani sifurno sami pa vi se
    kandidujete ne gradjani

    • Jele ne ide ovo ovako burazeru a setimo se koliko je ljudi dolazilo na blokade kada si pozivao, bolje ćuti i u fiću gledaj. Ljubi brat

      • I ti i jele svi cao.
        Moj brat Stole i ja cemo dovesti vodu samo da nam šef zalizani odobri.
        Sad će brat i saopštenje zalizanog da pusti na nasem portalu porodicnom iako nas ljudi prozivaju da mi je bato opozicioni gvozden pata karta.

          • Seko moja sestriceeee opiše nas pariceeeee zavede nas brkice i uvede u kolce bice duple platiceeee o seko sestrice odlicne smo statistkinje vraticemo mandate ali malo juce ali malo juceee

  4. Gospodine Simovicu, tehnicku vodu imam iako zivim na 4.spratu.Cisterne kruze po gradu. Prosao sam pored Zracka. Ogromna kolicina flasirane vode je dopremljena za decu specijalne skole i za korisnike Zracka. Isto je i u ostalim skolama. U supermarketima sam video da ima vode i u balonima i flasirane. Sve funkcionise na vazu zalost. Kako je bilo u nekim drugim situacijama sa Rzavom ovo je OK

    • Ne lupetaj botino. Juče sam u 14 h kupio 3 balona vode u Bambiju i nije bilo cisterna. Tek uveče je stigla jedna i to sa “ tehničkom“ ne pijaćom vodom. Eeeej jedna cisterna na ceo Kej. A u ponedeljak je nestalo vode i u marketima. Zato sendvič i začepi!

      • Komsija lazes ko pas. Stidi se. Juce je u dva navrata bila cistena na Keju. Plus bilo je vode na igralistu., sve vreme. Znaci vode je, u datoj teskoj, situaciji bilo. Ali bolesni mozgovi od mrznje to tesko prihvataju. Sledi izlecenje posle izbora.

      • Postoje cisterne sa pijacom vodom i cisterne sa tehnickom vodom. Upravo sa prozora vidim cisternu Vodovoda sa pijacom vodom. Tu ce biti odredjeno vreme a onda se premesta duz Bulevara. Tako je svugde samo ako zelis da vidis. A sto se tice sendvica, znas nisam iz bogate porodice da bi jeo suši, losos i tartar biftek. Uzivam u domacoj hrani. I obavezno casa vode posle jela.

    • Puno neistine Miki. Ja sam na drugom spratu pa nemam tehnicku vodu. 11 cisterni je malo za grad od 100.000 stanovnika, bez minimalno 30 cisterni grad se ne moze snabdeti ni sa minimalnim.kolicinama ispravne i tehnicke vode. U marketima ima vode, ali je poskupela u odnosu na ponedeljak. Mreza je dotrajala,ali se to nije smelo primetiti tek sada. Svaki grad mora da ima drugu mogucnost snabdevanja vodom. Starije stanovnistvo zna koliko su dugo odvajali novac za ovaj vodovod, da bi se naknadno prikljucili i drugi gradovi i samim tim opteretila postojeca mreza.

  5. „Čačak nema alternativu u slučaju havarijskog isključenja. Izvorište u Trnavi je hemijski i bakteriološki neispravno, a grad nije imao sluha da taj vodovod priključi postojećoj mreži“

    Sta prica ovaj covek? Sta je sa mozgom? On bi prikljucio mrezi izvoriste koje je bakterioloski i hemijski neispravno?

    Bravo Simovicu, bravo legendo…

    • Bakteriološki i hemijski je neispravna bila i moravska voda koju si pio do 90-ih, dok se ne prečisti kao i svaka druga. Bravo legendo!

  6. Vi nista drugo i ne znate, samo da pozivate na ulice. I sta ce biti? Vi na ulice voda stize. Ajte bre, glupi ste. A ti Simovicu ne javljaj se. Nemas bre harizmu da povedes nekoga, da stane u tvoj red. Jedino ovi tvoji smetenjaci ali I njih je sve manje. Povukao se Bole a ti nisi interesantan.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here