Sjajni Borac bio blizu senzacije, ali stao u poslednja tri minuta

7
904

ČAČAK – Na tri minuta pre kraja utakmice između Borca i Partizana u Hali kraj Morave činilo se da su Čačani nadomak senzacije. Na semaforu je tada stajalo 73:69 za domaći tim. Na kraju ipak 84:77 za učesnika Evrolige.

Odlična igra i herojska borba košarkaša u belim dresovima trebalo bi da zadovolje sve zaljubljenike u košarku u gradu na Moravi. Individualni kvalitet i iskustvo igrača Partizana ipak su sprečili potencijalno veliko iznenađenje.

Bolje su izabranici Željka Obradovića otvorili meč. Imali su početnu prednost koja je sredinom prve deonica iznosila i 10 poena. Aleksa Uskoković je ulaskom u igru povezao konce Borčeve igre, pa je na kraju uvodnog kvartala rezultat bio nerešen 26:26. Posebno je dobro funkcionisala njegova sprega sa raspoloženim Tasićem koji je za 15 minuta u prvom poluvremenu postigao 11 poena, uz pet asistencija. Posle 220 minuta košarke Partizan je ipak imao solidnu zalihu od osam poena, ostvarenu u poslednja dva minuta drugog kvartala.

Treća četvrtina započela je prilično tvrdo, Borac je uspeo da smanji zaostatak poenima Čarapića i Tasića, dok su „crno-bele“ u životu održavali Smit i Trifunović, pa se u poslednjih deset minuta ušlo sa četiri poena prednosti gostiju.

Partizan je vrlo brzo stekao osam poena prednosti, pogađali su Avramović sa slobodnih bacanja i Ledej, dok je Borac ostao bez Uskokovića početkom poslednje deonice zbog isključenja.

Večeras indisponirani Segu promašio je oba slobodna bacanja u trenucima kada se lomio meć sredinom poslednje deonice (skandalozan šut iz igre 1/11), ali su Čačani na krilima izvanrednog Uroša Čarapića došli do prednosti od četiri poena na tri minuta i 11 sekundi do kraja.

Željko Obradović pozvao je tajm-aut nakon kojeg Smailagić postiže trojku, potom poena postiže Avramović, da bi Ledej preciznim šutem van linije 6,75 ugasio sve nade Čačana da bi mogli doći do devete prvenstvene pobede.

Najefikasniji kod Borca bili su Tasić sa 17, Birts sa 15 i Čarašić sa 13 postignutih koševa.

U Partizanu Ledej je postigao 18, Avramović 16, Trifunović 14, a Anđušić 12 poena.

Borac se nakon četiri vezana poraza nalazi na desetom mestu ABA tabele sa učinkom od osam pobeda i 14 poraza.

U narednom kolu izabranici Dejana Mijatovića gostuju Budućnosti.

Izvor: Morava info

Prethodni članakDr Dabić: Eminentni kardiohirurzi iz Beograda obavljaće konzilijarne preglede u čačanskoj bolnici
Sledeći članakMijatović: Kapa dole mojim momcima; Obradović: Borac odigrao izvanrednu utakmicu