SOČ: U čačanskim školama u petak potpuna obustava nastave u znak podrške studentima

20
1672
Foto: Pixabay

ČAČAK – Škole članice Sindikata obrazovanja Čačak (SOČ) u petak, 13. decembra, u potpunosti će obustaviti nastavu u znak podrške studentima svih naših fakulteta koji su u protestu, saopšteno je iz ove sindikalne organizacije.

Sindikat obrazovanja Čačak, kako se navodi, “podržava sve zahteve naših bivših učenika koji se bore za uspostavljanje pravnog poretka u državi“.

  • Pozivamo sve naše kolege da se pridruže podršci studentskoj borbi i apelujemo na nadležne organe vlasti da pod hitno stupe u pregovore sa predstavnicima studenata – saopšteno je iz SOČ-a.

Izvor: Morava info

Prethodni članakVučević: Nejasni zahtevi studenata, dokumentacija o nesreći u tužilaštvu
Sledeći članakKako se dogodilo da čvarci postanu skuplji od pršute

20 KOMENTARA

  1. Zatvorite škole da Vam decu nemaltretiraju sa politikom.
    Za mesec dana će raspust.Pitajte se šta se radili od početka septembra a od države ste primili plate.
    Čemu dajete podršklu:
    otcepljenju Vojvodine i još dva dela Srbije.
    liderima fašističke i nacističe ideologije koji se najglasniji na protestima.
    nestanku državnosti Srbije,ulasku stranih trupa,…
    Gde vam je podrška za decu na Kosovu koja žive u “getu“ i apahejdu.
    Ma šta Vas biga nije do vaše zadnjice?

    • Plate ne se ne primaju od države nego zarađuju. Tu zaradu dobijaju iz budžeta svih građana Republike Srbije… To su neke jednostavne činjenice koje su nedokučive onima koji boluju od državizma.

    • Što bi prosvetni radnici brinuli o Kosovu kad o taj najskupljoj srpskoj reči brine Vučić? Naprednjacima puna usta kako je on spasilac Srbije i Kosova u Srbiji. Što bi brinuli o Kosovu kad vodimo 10-0 zahvaljujući Aci Srbinu?

    • I ti si zaboravio svoj roditeljski zadatak a ispunjavaš partijski, revnosno i bez pogovora! Teško toj deci čiji si ti roditelj…

  2. Sramota prosvetari,sami strajkovi.Cemy ucite decu?U svemu nadjete razlog za strajk.Stvarno mnogo radite,zimski raspust,letnji raspust,milima.Kad Djilas dodje necete morati ni da ulazite u skolu,a pare ce da vam padaju sa neba.

      • Dano, ti si veoma pametna i pismena žena to se zaključuje po tvom pisanju. Dano, Jano, Maro, Miro ili kako se već pravo zoveš osnovna je kultura reći svoje pravo ime i gde predaješ nastavu a ne lagati, Janko, Janko bezobraznice mala…

        • Ekekeke 😀 Zinite da vam kažem, isto kao što ste se vi predstavili 😀 Ne znam ko je Janko, ali ja nisam sigurno 😀
          Bravo za studente i đake, bravo za profesore i nastavnike.. Možete da im pljunete pod prozor <3

          • Pljunuce sami sebi pod prozor. Doci ce I njima kalovita subota. Sto znaci da ce se prezvati, prozvati. Najbolji ce ostati. Tako mora. Sviraj I za pojas zadeni. Nicija nije gorela do zore. Vrede nase poslovice.
            A ostalima neka aplaudira Dana. Srecno Dano. Jos ako si majka, bravo. I tebi aplauz.

          • Odgovor za @Svetlana (pošto, nažalost, ne dobijam opciju „odgovori“).
            Ponosna sam majka dva studenta. Nemate pojma koliko ponosna. Što se toliko uzrujavate, crći ćete od muke mlatarajući tim ispraznim pretnjama – džabe, studentska će goreti, i doživeće da vide da su takvi kao vi – pocrkali. Zato što će najbolji ostati.

    • Postoji razlika između štrajka i obustave nastave a oboje se realizuju iz različitih razloga. Štrajk je pravo radnika po zakonu o radu a obustava nastave protest koji decu uči da je savest i saosećanje ljudska vrlina koja ima veliku vrednost!

      • Samo ne znam sto se posle toliko dana obustavlja nastava. Ko se sad „setio“ da mladima budi savest i saosecanja i izvlaci ih sa nastave na ulicu? I da li se bas obustavom nastave i pravljenjem haosa izrazava ljudska vrlina?

    • Učimo decu da se obrazuju i ne dozvole da im isprani mozgovi poput tebe drže predavanja i njima manipulisu. Znanje je moć. Obrazovanje je moć. Nisi ti mnogo škole videla.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here