SRCE Čačak: Kako je moguće da je grad u potpunosti ostao bez tehničke vode?

9
4546

ČAČAK – Gradski odbor stranke Srbija Centar oglasio se povodo nestašice vode u Čačku. Oni postavljaju pitanje kako je moguće da je Čačak i pored povoljne hidrološke situacije u potpunosti ostao bez napajanja tehničkom vodom.

Njihovo saopštenje prenosimo u celosti:

Zbog havarije na cevovodu kojim se Čačak snabdeva vodom sa Rzava je došlo do uvođenja vanredne situacije i potpunog nestanka vode na celoj teritoriji grada.

Ako ovu akcidentnu situaciju uporedimo sa sušnim periodima iz prethodnih godina kada je dotok rzavske vode bio na minimumu, a grad nije trpeo moramo se zapitati zašto smo sada ostali čak i bez tehničke vode.

Kapacitet izvorišta u Beljini je i ranije bio dovoljan za većinu potreba našeg grada, a to se pokazalo i tokom pomenutih sušnih perioda kada je to bio jedini spas za naše sugrađane. Kako je moguće da danas u situaciji povoljnih hidroloških okolnosti grad ostane i bez tehničke vode sa izvorišta u Beljini?

Od strane JKP Vodovod ovu informaciju nismo dobili. Da li su problem pumpe, instalacije ili čisto ljudski faktor, pitanje je koje se nameće u situaciji kada grad koji nikada nije u potpunosti zavisio od Rzava danas ostaje bez kapi vode.

Čudno zar ne?

Izvor. Morava info

Prethodni članakSaopštenje “Vodovoda“: Voda u Čačku nije za piće
Sledeći članakOd sutra za saobraćaj zatvoren deo Ulice cara Lazara

9 KOMENTARA

  1. Čemu se čudite? Država koja svakim danom sve više liči na evropski Afganistan, pravoslavni talibani spc su postali najvažniji ljudi, polupismeni prigrabili oružje i vlast, kinezima dali skoro sve, samo još im š…k ostao da daju. A raja ćuti.

  2. Svaka cast da kazem bravo Predsedniku svim politicarima i sns drustvu !!! Bravo idemo dalje dok ne postanemo sahara ej mi smo na nivou zagadjenosti br uno u svetu grad cacak ! Samo glasajte za predsednika policiju ubice kriminalce koji vode drzavu ej ima li neko kucu na selu sa bunarom ? Kupio bih

  3. Pogledajte sliku, pola miliona ljudi bez vode, a tri lika, pumpa i macola popravljaju kvar. Ljudi izmislili mašinu da putuju na mesec,a mi smo na nivou macole. Ovo bi u normalnom društvu bilo rešeni za dva tri sata, a kod nas je bitno samo da oni što odlučuju nemaju problema, vratili se u zavičaj, tamo imaju bunare sa hidroforom, a ovi mučenici u soliterima mogu na zagađenu Moravu da se umiju.

  4. Zamislite zemlju gde polupismeni portir dobija magistarsko zvanje i diplomu a malo nakon toga postaje i rukovodilac najvažnijem javnog preduzeća.
    E ,sad zamisliti kako je to ova , vaša zemlja.
    Nešto vam nejasno?

  5. Pa pogledajte samo sliku ,prvo što vidite macola na cevi,mi smo još uvek u 19 tom veku,a ovo što nas vode u 18 tom.Puna dv adaa ne mogunda zaene betonsku cev dužine 2 metra,smejurija

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here