Mrčajevci dobili Ulicu Obrena Pjevovića

1
697

ČAČAK – Poznati tekstopisac i kompozitor izvornih narodnih pesama Obren Pjevović dobio je u Mrčajevcima ulicu sa svojim imenom.

Na svečanosti upriličenoj tim povodom prisustvovali su Obrenov unuk Dušan Pjevović sa porodicom, kao i čuveni pevač Miroslav Ilić, za čiju je karijeru Obren Pjevović zaslužan.

Ulica Obrena Pjevovića prolazi pored njegove kuće i mrčajevačke crkve. Dugačka je oko 500 metara.

Ovu inicijativu pokrenuli su i doveli do realizacije Milun Tošić i Lune Levajac.

Ovde se pre 50 godina rodila pesma “Voleo sam devojku iz grada“. Današnji dan je za mene jedan od najsrećnijih dana u životu. Ovo je najmanje što je čika Obren mogao da dobije za ono što je ostavio iza sebe. Srpska kultura, ona koja se bazira na našoj tradiciji, bila bi mnogo siromašnija da joj pokojni čika Obren nije ostavio to što joj je ostavio – rekao je Miroslav Ilić.

Izvor: Morava info

Prethodni članakMuzej košarke u Čačku biće jedinstven u Evropi
Sledeći članakMalina nakon pobede nad Studentskim centrom: Nisam zadovoljan igrom, ali jesam požrtvovanjem

1 KOMENTAR

  1. Tako je. Za pravog seoskog pesnika, za pravu evergrin pesmu ulica. Nego šta. Pitam se da li ima još ovakvih pesnika i pesmi. Izgleda da nema. Ili retko. Šta se piše, peva, sluša zaboravićemo jednog dana šta i kako smo pevali.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here