U toku punjenje sistema, direktor čačanskog “Vodovoda“ pozvao na strpljenje i razumevanje

35
10156

ČAČAK, GORNJI MILANOVAC – Prilikom punjenja sistema nakon saniranja kvara na cevi magistralnog cevovoda u Gorobilju, ponovo je došlo do curenja vode, zbog čega krajnji korisnici nisu dobili vodu u prepodnevnim satima, kako je sinoć bilo najavljivano.

Tokom noći i jutra izvedeni su radovi na ojačanju mesta gde je cev napukla, pa se pristupilo punjenju sistema.

Direktor JKP “Vodovod“ Čačak Zoran Pantović izjavio je da je, prema poslednjim informacijama sa terena, u toku završna faza punjenja cevovoda, koja predstavlja jedan od najsloženijih delova procesa.

  • To je izuzetno komplikovana i odgovorna faza, imajući u vidu da cevovod treba napuniti i ispustiti vazduh. Kada cevovod bude pod pritiskom, sledi otvaranje isporuke vode korisnicima sistema “Rzav“ i tada ne bi trebalo da bude nikakvih problema, osim što je potrebno vreme da se vodom popune gradska mreža, potisni sistemi i rezervoari – rekao je Pantović.

On je naveo da se procenjuje da će za nekoliko sati biti završena intervencija na punjenju cevovoda, nakon čega će početi isporuka vode krajnjim korisnicima.

Pantović je podsetio da je čačanski “Vodovod“ već 33 godine deo regionalnog sistema „Rzav“, koji vodom snabdeva više gradova i opština u zapadnoj Srbiji.

  • Ovo je havarija koju niko nije želeo da se desi, niti ju je očekivao. Molimo građane za razumevanje. Mi smo iz “Vodovoda“ Čačak došli da pomognemo koliko možemo, a naše kolege su i tokom noći bile na terenu. Važno je da građani razumeju da je ovo regionalni problem, jer sistem “Rzav“ snabdeva Arilje, Lučane, Požegu, Čačak i Gornji Milanovac i svi treba da se uključimo kako bi problem bio što pre rešen – izjavio je Pantović.

Izvor: Morava info

Prethodni članakNove cene goriva: Jedan derivat pojeftinio, drugi poskupeo
Sledeći članakOvo je spisak lokacija cisterni sa pijaćom i tehničkom vodom na gradskom i seoskom području

35 KOMENTARA

  1. Ovaj Pantovic na isteku mandata poveo svoga rodjaka sa sela ,da se slika na rovu,verovatno da mu preda duznost pred javnoscu iako nije nadlezan da bi-lo sta objasnjava.Perjanice njegovih intelektualaca Kuzmanovic I Matijasevic poznati cacijevci.

  2. Ja imam razumevanja, imam i strpljenja. Samo vas molim saopštite narodu npr. punjenje sistema traje 10, 15, 50 dana i sve ok. Hvala

  3. Zašta on moli? Da nije zapustio izvore, Čačak bi imao vodu. I mreža u gradu mu je kao tempirana bomba. Cevi pucaju mesecima na istom mestu. Ali NJEGOV bager radi po satu…
    Dosta bre više!

  4. Rekoše petak u prepodnevnim časovima stiže voda….sad je 19:30 ni kapi….

    Doduše….ne rekoše KOJI petak?

  5. Budimo optimisti sa razumevanjem,jer ko zna zašto je to dobro.Ipak,bolje sad nego u toplotnom talasu,zar ne?Trenutno ni vode,ni vesti o tome kada će…To je naš Čačak…

    • Bogu se molimo da ljudi saniraju kvar. Dal ima čoveka sa malo pameću da kaže da je ovo politički ili bilo kako. Zato bar u ovim teškim danima budimo složni. Znam da ovako razmišljaju svi ljudi bilo da su za koju god politiku. Teško jeste. Braćo ujedinimo se. 🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸

  6. Šta je sa vodom koju Čačak treba da ima?
    Mi smo grad na reci!
    Šta bi,teoretski bilo da svake godine negde prsne cev,a nije baš nova? Koju strategiju dostave vode gradjanima ovaj grad ima?
    Bilo bi lepo da nam neko objasni.
    Ljudi iznose svakakve teorije.Bolje neko merodavan da nam kaže

  7. Centar grada, Gospodar Jovanova, na visim spratovima od ponedeljka ni tu tehnicku vodu nismo dobili osim na dva sata u Sredu vece sa jako slabim pritiskom pre nego sto su iskljucili. SRAMOTA

  8. Da,pojedini nisu imali ni tehničku vodu,dok drugi zalivaju baštu i peru behaton, a mi nemamo ni da se umijemo. Strašno a kažu da će biti još gore!!!

  9. Naravno da je fuseraj i krpljenje i ko zna kada ce doci voda. Ovo je krajnje neodgovorno i bezobrazno. Mi pojedinci od ponedeljka ni tu tehnicku vodu nismo dobili kada su je drugi imali. Ovo je katastrofa i sve prazna obecanja.

  10. Nije problem za strpljenje, ali nemam razumevanja da nema alternative kada pukne cev, a pucace opet. Ili da se radi novi cevovod paralelno sa ovim ili da opet budu u funkciji bunari u Beljini koji su trenutno zapusteni. Vi nista ne radite preventivno vec iskljucivo kada se pojavi problem. Normalno je da ce da pucaju cevi kada su stare 30+ godina

  11. Svi imaju alterativne sisteme,a Čačak ništa…kad bi imali neku reku da nam protiče kroz grad ili nešto slično,pa da se iskoristi….🤔ovako imamo samo razumevanje…🤨

  12. Havarija neste,ali znate kakve su i od koga cevi kupljene,zato se svake godine trebalo ulagati u zamenu mreze.
    Videcemo koliko treba da nam doplatite za ovaj mesec sto nismo imali vode i po kojoj ceni cete teh.vodu racunati.

  13. Citiram „Ovo je havarija koju niko nije želeo da se desi, niti ju je očekivao.“

    Niste je ocekivali? To znaci da neko ne radi svoj posao odrzavanja i nadgledanja.

    Nismo je ocekivali mi gradjani koji uredno placemo silne poreze i racune. Ali vi ste trebali da ocekujete jer vam je to posao.

  14. Dzaba pricate Gdine Pantovicu. Nemate kome, kao da su svi ogluveli. Ustvari nisu nego se prave gluvi. Ovo je kao da im je kasika upala u med. Jeste grubo ali istinito. Nikad vise komentara, zlih, podlih pakosnih. Kao da je neko hteo da se ovo dogodi. Dokle smo dosli.

    • Džaba tebi što si bot, uskoro neće biti dnevnica.

      „Kao da je neko hteo da se ovo dogodi“ -> možda niko nije hteo ali niko nije ništa ni uradio da se ovo NE dogodi. I nemoj odmah priču o prethodnim vlastima. Oni su bili pre 15 godina tu. Za 15 godina u normalnoj državi može da se izradi 10 magistralnih cevovoda. Pod uslovom da nema korupcije i pranja para

      Verovatno treba svi da budemo srećni što nemamo vodu 5 dana u 21. veku

      • Dzabe mu govoris, caci bot je zaslepljen i zagluvljen na sve sto ne dolazi od njegovog predsednika, a od silne ljubavi prema istom poverovace i ako mu ovaj kaze da se bez vode moze ziveti…

      • U tome i jeste problem sto bez motke oni nedaju da im neko pokazaze kako se radi. Zaseli su u fotelje iz volovskih kola , njima nisu sake krvave nego i laktovi oni odatle neustaju dobrovoljno ali svemu dodje kraj kao i prethodnim tako ce i ovim.

        • Svima dođe kraj pa i vama štrokaderima, a za nas ne brini načekaćeš se, a možda nećeš ni da dočekaš.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here