Užičani imali dva šuta za pobedu, ali kadeti Mladosti slavili u komšijskom derbiju

1
291

ČAČAK – Kadeti Mladosti savladali su na svom terenu ekipu užičke Slobode u utakmici 17. kola Triglav kadetske lige Srbije. Bila je to dvanaesta prvenstvena pobeda mladih Čačana.

Meč je rečen u dramatičnoj završnici nakon veoma izjednačene igre tokom svih 40 minuta.

U poslednji minut ušlo se sa nerešenim rezultatom 77:77. Usledio je promašaj, pa izgubljena lopta gostiju. U napadu nakon tajm auta Mihaila Šušića napravljen je faul nad Jekićem, a košarkaš Mladosti pogađa jedno slobodno bacanje. U poslednjem napadu gosti su imali priliku da ui dva navrata dođu do pobede, ali je Anđić promašio oba šuta iz neposredne blizine.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Šušić sa 23, Obrenić sa 15, Jekić sa 11, te braća Bogdan i Vukašin Zekavica sa 11, odnosno 9 poena.

U narednom kolu Mladost gostuje kideru tabele Megi, koja je jedini poraz u prvenstvu doživela upravo od mladih Čačana.

Izvor: Morava info