Velika drama u Gornjem Milanovcu: Bivši kapiten FAP-a u 95. minutu doneo pobedu Borcu 1926

6
7258

ČAČAK – Fudbaleri Borca 1926 nakon velike drame slavili su u utakmici 18. kola Srpske lige Zapad u gostima protiv Takova rezultatom 2:1.

Odlučujući pogodak u petom minutu nadoknade postigao je štoper Stefan Drašković i tako doneo veliko slavlje svojim saigračima i navijačima čačanskog kluba.

A izgledalo je da će se izabranici Darka Rakočevića saplesti na gostovanju u Gornjem Milanovcu. Domaći tim poveo je u 49. minutu nakon autogola. Međutim, 13 minuta kasnije izjednačio je odbarmbeni igrač Borca Strahinja Pantić.

Igralo se tada praktično pred jednim golom, a sreća je pogledala Borac u trenucima kada su svi očekicali da će se meč završiti nerešenim rezultatom. U 95. minutu lopta je ubačena u šesnaesterac Takova, a na odbitak je naleteo Drašković i smestio loptu u mrežu. Inače, Drašković je doskorašnji kapiten FAP-a iz Priboja, najvećeg Borčevog rivala u borbi za plasman u Prvu ligu Srbije, koji je i dalje na pet bodova zaostatka iako je ubedljivo slavio protiv Zlatibora 4:0.

Za neprijatno iznenađenje pobrinuli su se fudbaleri Omladinca koji su na svom terenu u Zablaću poraženi od Vrela rezultatom 4:2.

Polet svoju utakmicu igra u nedelju protiv Budućnosti Krušika iz Valjeva.

Borac 1926 u narednoj rundi dočekuje Slogu iz Petrovca na Mlavi, a Omladinac i Polet igraju lokalni derbi. FAP ide na nezgodno gostovanje u Novi Pazar ekipi Jošanice.

Izvor: Morava info

Prethodni članakPlanska isključenja struje za nedelju, 24. mart
Sledeći članakMeteorolog Todorović: Nastaviće se toplo vreme, povremeno jutarnji mraz