Za oko 2.000 grobnih mesta u Čačku nepotpuni podaci ili nedostaju naslednici

12
1714

ČAČAK – Javno komunalno preduzeće “Gradsko zelenilo“ poziva naslednike preminulih korisnika grobnih mesta da izvrše prenos prava korišćenja.

Nakon ažuriranja baze podataka, ustanovljeno je da za oko 2.000 grobnih mesta postoje nepotpuni podaci ili nedostaju naslednici.

  • Pozivamo sugrađane da se jave Upravi groblja ili u Gradsko zelenilo kako bi obavili prenos prava korišćenja. Period počivanja traje 10 godina, nakon čega se šalju opomene i obaveštenja, u skladu sa ugovorom koji svaki korisnik poseduje – izjavio je za RINU direktor preduzeća “Gradsko zelenilo“ Dejan Ćosić.

Ćosić je istakao da je u proteklom periodu formiran GIS sistem groblja, koji će uskoro biti dostupan na portalu, omogućavajući građanima da lakše prate promene podataka. Već sada korisnici mogu proveriti finansijsko stanje svojih grobnih mesta unosom matičnog broja i veb PIN-a sa računa.

  • Osim toga, Grad Čačak je u prethodnoj godini izdvojio značajna sredstva za unapređenje groblja- rekonstruisan je parking kod oproštajnog platoa, asfaltirano je 300 metara staza, a deo Krasojevića zabrane tamponiran. Takođe, kupljene su nove parcele za proširenje groblja, obezbeđeno je oko 200 novih grobnih mesta, a sprovedena su i ozelenjavanja sa sadnjom 193 stabla različitih vrsta – dodao je Ćosić.

Radovi na unapređenju i proširenju gradskog groblja, prema njegovim rečima, nastavljaju se punim kapacitetom.

Izvor: RINA

Prethodni članakU nedelju novi protest u organizaciji čačanskih studenata
Sledeći članakZemljoradnička zadruga “Čačanska jabuka“ podržala studente: Ovo je naša moralna obaveza i izraz solidarnosti

12 KOMENTARA

  1. Većina tih Preminulih osoba nema naslednika ili su naslednici preminuli.Dokaz je natalitet poslednjih 30godina.Sad bi da vidite ostatke i da ponovo prodajete grobna mesta .SRAM VAS BILO!!!Jedini trag da su Ti Ljudi postojali vi bi da Izbriše te.

  2. To treba regulisati po opštini u kojoj si rođen tu da se sahraniš.Dođe i Kurta i Murta iz kojekakvih vukojebina,svi hoće na gradsko groblje pa posle se žale skupo im održavanje od strane gradskog zelenila.Takvima dići cenu grobnog mesta da mu se ne isplati da tu nekog sahrani.Tamo gde su plaćali poreze i samodoprinose neka se tamo i sahranjuju.Inače postojeće grobove ne diratijer je to neko mnogo platio a ima pojedinih na glasačkim listićima SNS-a.

  3. Sad je pik umiranja jer odlaze bejbi bum generacije, nakon toga bice mesta i za ove Pakistance i Nepalce.
    Neka ih grobovi, to je za mnoge popisane jedini trag da su postojali.

  4. Samo da uzmu pare,naplacuju odrzavanje a ne odrzavanu nista.Nabacaju travu na grobove ,nema ni kanti za smece.Cak ni za zadusnice ne puste. vodu,.Opsti javasluk,o i brinu o nasled nicima,brinu oni samo o parama.Nikad gore nije bilo.

  5. Kad ima silnih hektara oko Cacka da se poklanjaju strancima mora da ima slobodnih proszora za eventualna nova groblja sto je neminovnost. Ne mora groblje da bude na dohvat ruke. I ovo groblje ko zna otkad datira pa nije ugrozilo grad. Irena lose mislis. Nek iskopaju i Dragisu Misovica i Stepu i doktora kog su braca sahranila u Cacku jer ga je narod voleo i mnoge ljude koji su podigli ovaj grad. I Jelu Surudzic o kojoj samo najbolje moze da se kaze. A i ovo groblje postoji verovatno otkad postoji grad pa ga nije opkolilo. Zato Ivana moram da ti kazem da lose razmisljas. Kao da radis u Gradskom Zelenilu. Nema vise ljudskosti ni prema mrtvima n zivima.

  6. Jos nesto. Ima mnogo znamenitih ljudi koji su sahranjeni, a nema naslednika. Zar ih treba izmestiti? Neka ih nek pocivaju mirno jer su mnogi zaduzili ovaj grad.

  7. Ne dirajte grobove. Neko nema naslednika. Porodice nestaju. Pa zar su krivi mrtvi. Groblje je svojevrstan muzej pod otvorenim nebom. Zastitite ga kao spomenik kulture. SAMO PARE su bitne.

OSTAVITE ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here