Železničar igrao sa šestoricom igrača i izgubio na jugu Srbije

1
564

ČAČAK – Košarkaši Železničara doživeli su i peti poraz u tekušem šampionatu Druge lige Srbije.

Čačani su na gostovanju u Vladičinom Hanu izgubili od domaće Morave rezultatom 80:67.

Odlično su izabranici Aleksandra Bjelića započeli duel. Prvu četvrtinu rešili su u svoju korist sa 10 poena razlike, da bi nakon 20 minuta prednost povećali na +13.

Međutim, onda je usledio pad u igri, uslovljen malim brojem raspoloživih igrača, što je domaćin znalački iskoristio. Do kraja trećeg kvartala anulirali su prednost gostiju, a u poslednjoj deonici došli do konačnog trijumfa od 13 poena razlike.

Olakšavajuća okolnost svakako je činjenica da je Žele ovaj meč odigrao sa svega šestoricom igrača, a čak četvorica su provela svih 40 minuta na terenu. Aleksa Milošević postigao je 14, Krsmanović i Ćirović po 13, a Šušić i Panić po 12 poena. U listu strelaca još se upisao Kovačević sa tri koša.

Čačanski tim bio je lišen pomoći skusnog Rakovića, te Nikolića i Matije Miloševića koji sa juniorima Borca igraju turnir ABA lige.

U narednom kolu Železničar dočekuje Mladost iz Smederevske Palanke.

Izvor: Morava info

Prethodni članakSirote Švabe
Sledeći članakDr Roganović: Da li lokalna SNS vlast ima rešenja za sve veći broj hronično obolelih od različitih oboljenja?