
ČAČAK – Završetak akumulacije Svračkovo očekuje se 2027. godine, izjavio je direktor JP “Rzav“ Zoran Barać.
On je za govornicom Skupštine grada Čačka odbornicima detaljno objasnio dokle se stiglo kada je u pitanju realizacija ovog kapitalnog projekta.
- Trenutno se izvode radovi na samom telu brane, znači nasipanje brane, i paralelno sa završavaju dva tunela, to su dve galerije koje će biti u samom telu brane. Ti poslovi idu dosta dobro. Jedna trećina brane je već nasuta. Drugi posao koji je veoma važan je izgradnja cevovoda sirove vode od akumulacije do sadašnje crpne stanice, da izbegnemo ovo prepumpavanje koje je veoma problematično. Cevi su naručene i očekujemo da stignu u naredne dve nedelje, nakon čega mogu da počnu radovi na cevovodu. Inače, to je cevovod “fi“ 1.440 milimetara, čelični, dužine šest kilometara. Veoma je važno da se sa tim krene u ovoj godini, u narednoj da se taj posao sustigne, a u završnoj godini bi nam onda samo ostalo čišćenje akumulacionog prostora. Sredstava imamo, ali ne krećemo sa tim jer se to ne radi pre neposrednog punjenja akumulacije zbog vegetacije i sličnih stvari – naveo je Zoran Barać.
On je naglasio da se akumulacija Svračkovo ne pravi da bi se voda i dalje nenamenski trošila, već da bismo mali sigurno vodosnabdevanje za ljudsku upotrebu, da bi voda bila jeftinija, kao i da bi na novi sistem bili priključeni novi korisnici.
Izvor: Morava info









Srbiji treba 100 godina da obezbedi VODU, STRUJU, PUTEVE…..
Zaostajemo za Evropom, i Istočnom i zapadnom, SVE VIŠE!!!
Pri tome imamo odliv kvalitetnih ljudi a množe se kriminalci i ološ. Ne vidim kako se ovo može popraviti!!! NE MOŽE!
Tzv. FABRIKA VODE radi već 34 godine, oprema amortizovana a uz to knjigovodstvena vrednost NULA, što realno i jeste jer ovih dana „proizvode“ robu opasnu po ljudsko zdravlje! A to BRANA… sa ovim intezitetom radova za jedno desetak godina..
Zasto tom projektu nepripada opstina Ivanjica
Zasto nije obuhvacena Prilike ,Prilcki kiseljak,Ivanjica i ostala mesta koja pripadaju opstini Ivanjica
Nece moci pre Ekspoa.
Bio tamo pre 8 godina. Radio… Ne pravi se brana sa 20 radnika i jednim Inzenjerom. Dosta zavisi i od budzeta i od Glavnog izvodjaca. Ali s obzirom da to finansira Valjevo i Vodoprivreda, to je jos i odlicno…
Ko zna do 2027 koliko cete imati jos dodatnih radova SKADAR NA BOJANI strucnjaci
Optimisticki 2037
Nije vam sveta ni jedna od poslednjih oaza gotovo netaknute prirode. Samo projekti i „profit“ preko investiranja istih…samo ko to profitira kad bi srblji znali.
Pa nije dugo trejalo. Cevovod je izgrađen krajem osamdesetih.A brana, nema ni 40 godina
Ha ha Barać priča ovo od kada je direktor