Borac bez snage da se odupre Megi, dominirao Jelavić

12
1112

ČAČAK – Košarkaši Borca poraženi su u Hali kraj Morave od ekipe Mege rezultatom 94:78 u utakmici 15. kola ABA lige.

Borac je odigrao veoma lošu odbranu u prvoj četvrtini i rezultat takvog pristupa bio je rezultat 30:18 nakon prvih 10 minuta. Trgli su se izabranici Dejana Mijatovića u drugom kvartalu i prednost koja je u jednom trenutku iznosila +19 za rivala, uspeli da spuste na samo pet poena zaostatka, s tim da je Bojan Tomašević u poslednjoj sekundi prvog poluvremena promašio oba slobodna bacanja.

U nastavku meča, Mega je u završnici treće deonice ponovo stekla dvocifrenu prednost. Borac se nije predavao, bio na korak od potpunog priključka, ali su košarkaši Mege pogađali uvek kada je to bilo potrebno. Svako otvoreni šut su iskoristili, a u tom segmentu posebno su se isticali Kovačević i danas izuzetno raspoloženi Jelavić.

Do kraja meča, Beograđani su rutinski sačuvali stečenu prednost.

U redovima Borca najefikasniji je bio Ronaldo Segu sa 17 poena, a pratili su ga Danilo Tasić sa 12, te Džavon Frenklin, Bojan Tomašević i Tajlan Birts sa po 10 poena.

Najefikasniji u sastavu Mege bili su Andrija Jelavić sa 22, Uroš Plavšić sa 16, Petar Kovačević sa 13, Stefan Miljenović i Nikola Đuršić sa po 10 poena.

Posle 15 odigranih kola Borac ima sedam pobeda i osam poraza, dok večerašnji rival ima obrnuti skor.

U narednoj rundi Čačani gostuju Crvenoj Zvezdi.

Izvor: Morava info

Prethodni članakDvojica Čačana među 50 najbogatijih ljudi u Srbiji, jedan na trećem, drugi na 34. mestu
Sledeći članakMijatović: Promašili smo bitne šuteve kad se lomila utakmica