
ČAČAK – Košarkaši Borca ubedljivo su večeras savladali ekipu TFT Skoplja u prvoj utakmici baraža za opstanak u ABA ligi. Konačan rezultat u Hali kraj Morave – 97:61.
Sve što su gosti uspeli da urade na večerašnjem meču je da povedu 2:0, a za sve ostalo pitao se čačanski klub. Već na kraju prve deonice ostvarena je dvocifrena prednost, a do kraja je delovalo da je u pitanju igra mačke i miša. Ekipa iz glavnog grada Severne Makedonije nije nikako uspevala da pohvata konce igre, pa je konačnih +36 za izabranike Saše Ocokoljića sasvim realan pokazatelj dešavanja na parketu.
Međutim, nema sumnje da u stručnom štabu Borca neće podleći euforiji i da će adekvatno pripremiti sledeći meč u Skoplju koji će sasvim izvesno biti potpuno drugačiji. Ta utakmica na programu je u nedelju.
Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Jošilo i Nikolić sa po 20 poena. Manojlović je dodao 16, Ćurčić 12, Uskoković 11, a Čarapić 10 poena.
Izvor: Morava info









Pravi Srpski klub.
Bravo momci.
bravo Borac, pohvala svim igračima. ozbiljno su shvatili posao, mada i ovaj tft je los nije mu mesto u aba1 , gori su od nas , trener raspolaze samo sa 5 igraca. Nas trener je ozbiljno shvatio situaciju . ocejujemo i u gostima laku pobedu. Ocokoljic mora da nadje nacina da smiri živce. jeste da se ceo daje u ovoj ulozi ali da ga ne bi kaznjavali mora malo da se koči. Jošilo svaka čast , od Nikolica koji je toliko hvaljen uvek ocekujem više nekako je smotan postao.Manojlovic, Uskoković ,Čarapić, Fundić , i svi ostalo BRAVO.
Bravo za momke i borbenost!!!
Vidi se da su zeleli pobedu. Pavle dobar ali Josilo i Manojlovic odgovorni, nesebicni,pravi timski igraci koji igraju vise odbranu nego napad. To je zastitni znak ove ekipe, pametna timska odbrana. Mislim da to i trener istice stalno.
Bravo treneru na odlicno pripremljenoj utakmici i psiholoskoj pripremi ekipe
Igraci odigrali maksimalno ozbiljno i pametno, kako se jedino i smeju igrati ovako bitne utakmice. Svaka cast
U Skopju ce biti neuporedivo teze
Pristup mora biti kao i veceras
BRAVO ZA BORAC. Mirna noć za nas koje volimo BORAC. Za one druge, jbg, moša…
Za protivnika odlicna poseta.Prangijasi.
I nemoj da se deres na Krunica, prvi minuti u seniorskoj… daj mu podrsku, roditeljsku. Ima jis nacina da mu ukazes na greske
Mislim da je hala trebala biti punija…
Bravo Sakson, mada je velika razlika aba 1 i aba 2.
Mislim da bi bila punija da se nije igralo na drugi dan Đurđevdana…